Zabıta Teşkilatı 188 yaşında

Mustafakemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

 Zabıta Teşkilatı’nın 188. kuruluş yıldönümü Mustafakemalpaşa’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Başkan Yardımcıları Enver Erdoğan, Mustafa Eren, Zabıta Müdürü Sedat Sevim, belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve zabıta personelinin katılımıyla gerçekleştirilen tören, ‘ Zabıta Teşkilatı’nın 188. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlu Olsun’ pankartı eşliğinde Cumhurluk Alanı’na yürüyüş ile başladı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hizmet kalitesini sürekli arttıran Zabıta Müdürlüğü’nün dinamik kadrosuyla 24 saat görev başında olduğunu söyledi.

Kurtulan; “ Yerel yönetimlerin en köklü teşkilatı Zabıta’dır. Zabıta, belediyenin güler yüzü ve aynasıdır. Mustafakemalpaşa Belediyesi de her yönüyle örnek, tecrübeli bir teşkilata sahiptir. Trafik düzeninin korunmasından, gıda denetimine, halkın şikâyetlerinin yerinde incelenmesinden, toplumun huzurunun korunması adına birçok görevi öz verili çalışmalarla yerine getirmektedir. İnsan sağlığını ve huzurunu koruma sorumluluğunu hassasiyetle yürüten Zabıta Teşkilatı’nın 188. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başlarılar diliyorum” dedi.

Halkın yaşamını kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirten Zabıta Müdürü Sedat Sevim’de;

“ Zabıta, belediyenin vatandaşa en yakın hizmet birimidir. Şehrin güzelliğini, esnafın hakkını, vergi verenin değerini koruyoruz. Özverili çalışmalarından dolayı mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kutlamalar çerçevesinde vatandaşlara çiçek dağıtılırken, örnek esnaflara da Belediye Hizmet Binası’ndaki törenle plaket verildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir