“Yurtseverlere özgürlük, AKP Anayasası’na hayır”

İşçi Partisi Bursa İl Yönetimi, 12 Eylül’de yapılacak olan Anayasa Paketi ile “Yurtseverlere özgürlük, AKP Anayasası’na hayır” konulu basın açıklaması yaptı.
        Geçtiğimiz cumartesi günü saat 13.30’da Mustafakemalpaşa’ya gelen İşçi Partililer, Bursa Caddesi üzerindeki İtfaiye Parkı’nda toplandılar.
         Ellerindeki pankartlarla slogan atan İşçi Partililer, “Yurtseverlere özgürlük, AKP Anayasası’na hayır” dediler.
         Burada konuşan İşçi Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Alanbel şunları söyledi:
         “Değerli yurttaş! 12 Eylül’de yapılacak referandumda; Karşı yanda AKP var. Arkalarında, ABD ve AB emperyalistleri… Bir de sözde “boykotçu” destekçileri: PKK ve BDP! AKP ve PKK yan yanalar.
         Bu yanda ise bütün millet var. Bütün partiler HAYIR! Diyor. Bu referandumda sağ sol yok. Millet ile bir avuç millet düşmanı karşı karşıya, milletimiz AKP’ye de, Anayasası’na da hayır diyor.
         Değerli yurttaş, milletimizin yüz akı yurtseverler, vatanlarını sevmekten gayri hiçbir suçları yokken Silivri zindanında tutsaklar. Tayip Erdoğanlar, yurseverliğin kalesi İşçi Partisi’ne, Türk Ordusu’na, Türk Yargısı’na, kısaca milletimize karşı savaş yürütüyor.
         Doğu Perinçek neden 3 yıldır tutsak? Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi’ne kaşı çıktığı için, AKP’nin “açılımlarına” karşı mücadele ettiği için, “Hortumcunun malına el konsun” dediği için, “Türkiye’de Türk Lirası, Türk Bayrağı” dediği için, “Türkiye’nin savunması Kıbrıs’tan başlar” dediği için, “Ermeni soykırımı uluslar arası bir yalandır” dediği için, Türk’ü ve Kürdüyle milletimizin birliğini savunduğu için, “Yıkılsın ağalık yaşasın Cumhuriyet” diyen topraksız köylülere önderlik ettiği için, Bugün Silivri esir kampındadır.
         Tayip Erdoğanlar, bütün Türkiye’yi Silivri yapmak için Anayasa değişikliği yapıyorlar.
         Türkiye’nin dört bir yanından Silivri’ye yürüyoruz. 23 Ağustos’ta Silivri’de olacağız. Bütün yurttaşlarımızı, AKP’ye ve Anayasası’na HAYIR demek için, Ergenekon tertibine son vermek için, bu büyük özgürlük yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir