Yılbaşı, Mekke’nin fethi ile kutlandı

Anadolu Gençlik Dergisi Mustafakemalpaşa Şubesi tarafından Mekke’nin fethi gecesi konferansı adı altında düzenlenen gece, belediye düğün salonunda gerçekleşti.
Geceye bayan-erkek yaklaşık 500 kişi katıldı.
Sunuculuğunu Muhammed Selvi’nin yaptığı program, Hafız Nuri Pakdemir’in Kur’an-ı Kerim’den bir bölüm okumasıyla başladı.
Açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Yasin Eymen Çelik; “Programa Hafız Nuri Pakdemir kardeşimizin okuduğu Ayet’i Kerime ile başladık. Yılbaşı gecesi, Müslümanlar için çok önemli bir gecedir. Bu geceyi içki, kumar masalarında değil, bu tür programlar düzenleyerek kutlayacağız. İslam güneşi sevgili Peygamberimizi ve ashabı Allah’ın emriyle hicret ettikten 8 yıl sonra Mekke şehrini hiç silah ve kılıç kullanmadan 1 Ocak 630 tarihinde çok anlamlı ve ibret verici bir şekilde fethederek, geri almışlardır. Biz de Anadolu Gençlik Derneği olarak, böylesine önemli bir geceyi İslam’ın emrettiği, gençlerimize yakışır biçimde kutluyoruz. Yeni yıl ve Mekke’nin fethi yılınız kutlu olsun” dedi.
Mekke’nin fethini içeren sinevizyon film gösterisinin sunulmasından sonra, programa konuşmacı olarak katılan Naim Öztürk, katılanlara Mekke’nin fethi ile ilgili bilgiler verdi.
Program daha sonra Ormankadı İlahi Grubu, Orhan Dağlı, Hüseyin Erdem, Eftal Günhan’ın okuduğu ‘Annem, H.z. Hüseyin Kerbela’ ilahileriyle sona erdi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir