Yerel yöneticilerimiz tatilde miydi?

Mustafakemalapaşa’nın üstüne kara bir bulut gibi çöken, “Marzinç” ile ilgili bir açıklama da Gelişim Derneği’nden geldi. 28 Aralık günü Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan karara tepki gösteren Gelişim Derneği, AKP’lilerin kamuoyunu bilgilendirmesini istedi.
           Bursa Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu&#’nca hazırlanan, ‘Bursa 2020 Yılı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda yapılan değişikliğin üzüntü verici olduğunu dile getiren Mustafakemalpaşa Gelişim Derneği, “Bir yılı aşkın bir süredir güzel ilçemiz Mustafakemalpaşa’yı tehdit eden Marzinç isimli firmanın kuracağı tesis karşısında topyekün birlikteliğimizi gösterdik. Bizimle birlikte hareket ettiğini her ortamda dile getiren AKP yetkililerini yanımızda görmekten ise mutluluk duyduk. Ancak, 28 Aralık 2009 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nce Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde geri dönüşüm tesisleri kurabileceği yönündeki karar halkı büyük şaşkınlık ve öfkeye itmiştir.
            Bu karar ne yazık ki AKP Bursa Büyükşehir Belediye Meclis grubunun kararı ile alındı. Bu kararın alındığı toplantı yerel bir televizyonda canlı olarak yayınlandı ve tüm Mustafakemalpaşa halkı bu gelişmeyi esefle izlemiş durumda. Tavşana kaç, tazıya tut denildiği ortadadır.
            Bu gelişmeler yaşanırken, AKP İlçe yönetimi ile Belediye Başkanımız, tatilde miydiler? Mustafakemalpaşa AKP İlçe Başkanı Sayın Şaban Korkmaz, Belediye Başkanı Sayın Sadi Kurtulan, ilçemizin tüm AKP’li yetkilileri ile OSB müteşebbis heyeti üyelerine sesleniyoruz. Bu yanlışın önlenmesi için lütfen tatilden acilen dönünüz.
            Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi bu yanlış kararından dönecek mi? Lütfen kamuoyu ile paylaştığımız bu soruları yanıtlayın. İstediğiniz destekse, Gelişim Derneği olarak buna hazırız. Desteğimiz gerçek, cesaretli ve Mustafakemalpaşa’nın menfaati doğrultusunda olacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir