Yeni taksimetre ücretleri belli oldu

Mustafakemalpaşa Şoförler Odası Vahit Girgin taksicilerin taksimetre ücretlerinin değiştiğinin bilgisini verdi. Girgin 20 Temmuz 2019 Cumartesi (Bugün) gününden itibaren konulan tarifenin 24 saat uygulanacağını söyledi. Mustafakemalpaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Vahit Girgin yaptığı açıklamada; “20 Temmuz 2019 Cumartesi (Bugün) tarihinden itibaren Bursa merkez ve ilçeleri ile Mustafakemalpaşa ilçemizin de içinde bulunduğu İnegöl, Yenişehir, Karacabey, Orhangazi, İznik, Orhaneli, Keles ilçeler grubu olarak bundan böyle aynı ücret tarifesi uygulanıp gece gündüz 24 saat aşağıdaki tarife geçerli olacaktır.
Yeni taksimetre ücretleri; Açılış 5,00 TL, 1 km. için 4,00 TL, 100 km. 0,40 kuruş, 1 saat bekleme 30 TL, her dakika bekleme 0,50 kuruş.
Bursa Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Kurulu (UKOME) tarafından verilen bu tarife gece gündüz olarak aynı uygulanacak olup, tarife listesi her araçta her zaman bulundurulacak, müşteri istediğinde ibraz edilecek, taksilerin tepe lambaları yolcu varken sönük, yolcu yok iken yanık olacak” dedi.

Haber: Mahmut Balıoğlu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir