Yeni sanayi atılımı projesi olumlu bulundu

Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şeref Erdoğan ‘Mustafakemalpaşa’daki Gelişen Kobiler ve İhtiyaçları’ adı altında bir toplantı düzenledi.
Geçtiğimiz Pazartesi akşamı Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi salonunda gerçekleştirilen yemekli toplantıya Mustafakemalpaşa İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar, bazı belediye meclis üyeleri, bazı oda başkanları ve bazı sanayi esnafı katıldı.
Yaklaşık 100 kişiye yakın bir katılım ile gerçekleşen toplantıya belediye başkanının ve yardımcılarının katılmaması dikkat çekti. Açılış konuşmasını yapan Mustafakemalpaşa Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Şeref Erdoğan konuşmasında şunları söyledi; “Gelişen dünyamızda iş sektörleri hızla değişmekte. 1960’lı yıllarda o günün bakış açısıyla kurulan göz bebeğimiz sanayi sitemiz ihtiyaçlarımıza cevap verememektedir.
Doluluk oranımız %100 olup kısacası herhangi bir işletmeci iş yeri açacak olsa yerimiz yoktur. Bil hassa orta ölçekli işletmelerimize ihtiyaç vardır.
Mustafakemalpaşa büyüyecekse, gelir seviyesi yükselecekse bu ihtiyaçlar doğrultusunda ilçemizi geleceğe taşıyacak ilçe ve ülke ekonomimizin bel kemiği orta ölçekli sanayi ve iktisadi kuruluşlara ihtiyacımız vardır.
Bu doğrultuda ilçemiz Güllüce mahallesi karşısında organize sanayimize entegre anayola cepheli 290 dönüm yer mevcuttur. Bu yerin tamamı Mustafakemalpaşa Belediyesine aittir. Bizler bu yerin kurulacak orta ölçekli sanayi sitesi için en uygun yer olduğunu tespit ettik.
Sanayi sitesi başkanlığı olarak üzerinde değişiklik yapılabilecek taslak bir proje hazırladık. Ortalama 200 adet iş yeri ve 40 adet kiralanabilir, gelir getiren iş yeri, petrol istasyonu, sanayi atölyeleri, sosyo kültürel tesis alanları, spor tesisleri, tır parkı, otoparklar ve cami oluşturulabilecek bir taslak oluşturduk. Her ada 3 bin metre kareden oluşmakta ve 500, 1000, 1500, 3000 bin metrekarelik iş yerleri olabiliyor.
Mustafakemalpaşa’nın her bir ferdi olarak bizler ilçemizin gelişmesini istiyoruz. Bil hassa dışa açılımımızı sağlayacak anayola cepheli küçük sanayimizden organize sanayimize geçiş teşkil edebilecek başka bir alan yoktur.
Bu yönde bizler bu yerin belediye başkanımızdan ve meclis üyelerimizden sanayi alanı olarak tahsis edilmesini talep ediyoruz. Sanayi için tek alan konumunda olan bu yer ilçemiz ekonomisi adına, hayat memat kadar önemlidir. Bizler anayoldan nasibizimi bir türlü alamıyoruz. Yoldan geçenler Mustafakemalpaşa’da bir sanayi sitesi olup olmadığını bile bilmiyorlar. Bu makus talihi yenmemiz lazım. Bu konuda Mustafakemalpaşa’nın her bir ferdinden destek bekliyoruz. Bu konuyla ilgili belediyemizin iktidar partimizin, muhalefet partilerinin ve sivil toplum örgütlerinin destek vereceğini biliyor ve ümit ediyoruz” dedi.
AKP ilçe başkanı Mehmet Kanar’da; “Bu toplantının ana temasının yer tashihi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Öncelikli hedef yer tashihinin olup olmayacağına bakmaktır. Şeref Erdoğan başkanımızı hayata geçirmeye çalıştığı projesinden dolayı tebrik ediyor ve destekliyorum. Her bir Mustafakemalpaşalının sahipleneceği ve sahipleneceğimiz bir proje.”
Belediye Meclis üyesi Nasuh Avşar’da; “Şeref Erdoğan başkanımızı kutluyor, elimizden gelen yardımı yapacağımızı belirtmek isterim. Güzel ve önemsenmesi gereken bir projedir.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı; “Türkiye gelişmeye devam ederken Mustafakemalpaşa’nın yerinde sayması içten bile değildir. Ben burada olduğum müddetçe emin olun ki sizlerden daha milliyetçi biri olarak Mustafakemalpaşa’ya hizmet etmeye çalışıyorum. Bu yer hazinenin olmuş olsaydı size tahsis ettirmek için elimden geleni yapar ve tahsis ettirirdim. Sizler Mustafakemalpaşa olarak birbirinizin önünü açmak durumundasınız. Ben buruya geldiğimde bana Mustafakemalpaşa’nın eskiden Karacabey’in yanında bir il kadar büyük olduğu söyleniyordu. Ancak görüyorum ki şuan yapılan yatırımlar ile Mustafakemalpaşa Karacabey’in ilçesi olma konumuna geliyor. Taslak projeyi hayata geçirmeye çalışan Şeref beye teşekkürlerimi sunuyorum ve her bir Mustafakemalpaşalı gibi bu projeye destek verilmesini umuyorum” dedi.

Haber Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir