Yalıntaş Kavşağında yine kaza

Mustafakemalpaşa’da bugüne kadar birçok ölümlü ve yaralamalı kazaya sebep olan Mustafakemalpaşa Yalıntaş kavşağında bu seferki kaza ucuz atlatıldı.
Her kaza sonrası, değişik önlemler alınan Mustafakemalpaşa Yalıntaş kavşağında bu kez Yalıntaş istikametinden gelip, ‘U’ dönüşü yaparak tekrar Yalıntaş istikametine dönmek isteyen 16 EIA 56 plakalı araçla, Mustafakemalpaşa’dan Yalıntaş’a doğru seyir halindeki 16 SA 815 plakalı araç çarpıştı. Şans eseri sürücüler yaralanmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi. Sürücülerin aralarında anlaşması sonucu araçlar yerlerinden kaldırılarak, yol trafiğe açıldı.
Olaya şahit olan vatandaşlar kavşakta neredeyse hemen hemen her gün bir kaza yaşandığını belirttiler. Kavşağı Mühendislik harikası olarak değerlendiren görgü tanıkları, bir diğer mühendislik harikasının ise; yol ve kavşak düzenlemesi yapılan, Yalıntaş kavşağıyla Sanayi sitesini birbirine bağlayan yol olduğunu belirterek, o yolda kaza olmamasına hayretler içerisinde kaldıklarını söylediler.
Neredeyse dümdüz ve çok geniş olan bir yolun, yapılan yol ayrımlarıyla yılan gibi kıvrıldığına ve müthiş daraldığına dikkat çeken çevre sakinleri, bazen özellikle geceleri, kamyon sürücülerinin yol ayrımlarını çok geç farkına vardıklarını; ya ani fren yaparak, yada dümdüz geçerek trafiği tehlikeye attıklarını belirttiler.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir