Üreticilere Badem fidanı desteği

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Mustafakemalpaşa’ya bağlı 110 mahallenin muhtarına üreticilere verilmek üzere ücretsiz Badem fidanı dağıttı.
Büyükşehir ve Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kırsal kalkınma projelerinin yanı sıra, Bursa Hayvancılığı Geliştirme Birliği’nin (HAGEL) yürüttüğü çalışmalarla da kırsal kalkınmaya destek sürüyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile HAGEL’in ortaklaşa yürüttükleri projede, Mustafakemalpaşa’ya bağlı 110 mahallenin muhtarına, köylerdeki üreticilere dağıtılmak üzere 135 dönümlük Badem fidanı dağıtıldı.
Fidanlar, köylerdeki üreticilerin taleplerine göre taksim edilecek. Gerçekleştirilen fidan dağıtım törenine Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın yanı sıra başkan yardımcıları, muhtarlar ve HAGEL yetkilileri katıldı.
Törende kısa bir konuşma yapan Kurtulan, kırsal kalkınmaya verdikleri öneme değindi. Sadi Kurtulan, “Bereketli toprakları olan son derece verimli bir bölgede yaşıyoruz. Çiftçi ve üreticilerimizin yanında olmak bizim görevimiz. Kırsaldaki kalkınmaya önem veriyoruz. Hem üreticilerimizin gelirleri yükseliyor hem de kırsaldan kente göçün önüne geçiliyor” dedi. Daha sonra getirilen fidanların muhtarlara dağıtımı yapıldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir