Ulu Önder saygı ve sevgi ile anıldı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Devlet Adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde saygı ve sevgi ile anıldı.
10 Kasım ATATÜRK’Ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Programı Cumhurluk Alanında Atatürk Anıtına saat: 09:00’da Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenklerinin konulması ile başladı. 09:05 ‘te Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla son buldu.
Belediye Düğün Salonu girişinde “ATATÜRK” konulu okullarda dereceye giren öğrencilerin resim sergisi gezildikten sonra, Saat:10:00 da Atatürk Haftası münasebetiyle düzenlenen program başladı. Programa saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlanıp, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
“ATATÜRK” konulu sinevizyon gösterisi, Hasan Celal Güzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Atatürk’ün Hayatından Kesitler” konulu sunum ve şiirlerin okunması ve “Saygı Duruşu” adlı tiyatro gösterisinin sunumu yapıldı.
Akabinde Atatürk Haftası ile ilgili şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle ve okullarda yapılan programlarla sona erdi. Programa ilçe Kaymakamı Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Cumhuriyet Savcısı Alkan Kuzu, Meslek Yüksek Okul Müdür Yardımcısı Neşe Özmen, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Gültekin, İlçe Jandarma Komutanı Emre Kavak, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir