Ülkü Ocaklarından mesaj

Mustafakemalpaşa Ülkü Ocakları derneği yazılı basın açıklamasıyla 10 Kasım’ı kutlama mesajı yayınladı. Dernek yetkilileri şu yazılı basın açıklaması yaptI: “10 Kasım 1938 yılında ebediyete intikal eden ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ulu önderimiz Türk Milletinin menfaatleri doğrultusunda yaptıklarını anlayabilmek, onu ve bu vatan için şehit olan silah arkadaşlarını iyi analiz etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Fikirlerinden yararlanarak geleceğimizin temelini sağlamlaştırmak zorundayız. Unutmayalım ki, Atatürk’ün bize değil bizim Atatürk’e ihtiyacımız var. Ulu önderimizin bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacağız. Cumhuriyet düşmanları şunu bilmelidir ki, Atatürk’ler dünya yüz yılda bir gelir.

Atatürk’ü anlamak için ülkesi yedi düvelce işgal edilmiş emperyal emellere karşı vermiş olduğu savaştan galip çıkmak gerekmektedir. Ata’yı anlamak için bu da yetmez. Bunların sonucunda bir cumhuriyet kurmanız gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen gerçekleri hayata geçirebilmek için bir lidere ihtiyaç vardır. Türkiye’nin bu lideri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. Cumhuriyet düşmanları ne yaparsa yapsın bu halktaki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini kalplerimizden sökemeyecektir.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir