UEDAŞ’tan Mustafakemalpaşa’ya 7 milyon TL’lik yatırım

Güney Marmara Bölgesi’nde elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), bölgesinde kaliteli enerji arzı sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor.
Bursa’nın hızla büyüyen ilçelerinden Mustafakemalpaşa’da bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım çalışmalarına da ağırlık veren UEDAŞ, 2018’de 7 milyon TL yatırım yapacak.
Yatırımlarının büyük kısmını müşteri memnuniyetini artırmak için yapılan şebeke yatırımları oluşturan UEDAŞ, 2017 yılında hizmet bölgelerinde toplamda 231 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. 2017 yılında Bursa’ya 98 milyon TL şebeke yatırımı yaparak, kesintisiz ve kaliteli hizmeti sağladı. Enerji sektörünün öncü gruplarından Limak Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), hizmet verdiği Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova’da 2017 yılını rekor yatırımla kapattığını açıkladı.
Elektrik şebekesinin dağınık yapısını ortadan kaldırmak ve daha verimli bir hale dönüştürmek amacıyla yatırımlarını sürdüren UEDAŞ, 2010 yılında özelleştiği günden bu yana sektörde müşteri odaklı öncü uygulamaları hayata geçirdi. UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı, 2017 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği bölgede 231 milyon TL’lik yatırım yapıldığı ifade edildi. Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı hatları, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Mustafakemalpaşa ve Karacabey’e 2017 yılında yaklaşık 5 milyon TL şebeke yatırımı yapan UEDAŞ, 2018 yılında 7 milyon TL yatırım yapmaya hazırlanıyor. Dört ili kapsayan bölgesinin tümünde ise toplam 286 milyon TL yatırım yapmayı planlıyor.
Hedef: Kaliteli enerji arzı sağlamak
Yatırımlardaki hedefin kaliteli enerji arzı sağlamak olduğuna dikkati çeken açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Mustafakemalpaşa abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız.”
UEDAŞ HAKKINDA
Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda 3.1 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), 4 il, 55 ilçe, 2221 mahalle ve 636 köy sorumluluk sahasında 2177 personelle 7/24 hizmet veriyor. Kurulduğu yıldan bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeye özen gösteren firma gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk ve sponsorluk projeleri ile çevre, eğitim, kültür ve sanat, spor konularına da destek oluyor. 2010 Eylül’ünde özelleşen şirket Limak Holding bünyesinde bulunuyor.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir