TSO seçimleri tamamlandı

Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen seçimi heyecanlı bir yarışa sahne oldu. 692 üyenin sandık başına gittiği seçimde Tekin Uzkınay’ın beyaz listesinden 8, Fevzi Okumuş’un mavi listesinden 7 meclis üyesi adayı Sanayi Odası meclisine girerken, Cemal Burhan’ın sarı listesinden meclise kimse giremedi.
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası 15 kişilik meclisten oluşuyor. Bu durumda Uzkinay’ın beyaz listesi meclise 8, Okumuş’un mavi listesi meclise 7 üye kazandırmış oldu. 15 kişilik meclis önümüzdeki günlerde toplanarak Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimini, başkanını ve meclis başkanını belirleyecek. Kendi içlerinde de seçim yapacak olan 15 kişilik meclis üyelerinin toplantısı merakla bekleniyor.
Gruplara göre seçilenler
Mustafakemalpaşa İlçe Seçim Kurulu’ndan Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçimi ile ilgili resmi olarak bir açıklama henüz yapılmadı. İtiraz süresinin dün akşam saat 17:00’a kadar devam ettiği seçimle ilgili bir itiraz olup olmadığı bilinmiyor. Bu durumda resmi olamayan sonuçlara göre Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası meclisine girenlerin gruplara göre dağılımı ise şöyle oluştu.
1. Meslek Grubunda: Kemtat – Halim Yavuz – Ertene
2. Meslek Grubunda: Soner Dadak – Abdullah Yağız – İlhan Çakmakçı
3. Meslek Grubunda: İbrahim Özmen – Fatih Erbay – Sinan Taşkın
4. Meslek Grubunda: Okutaş – Çeltikçi Koop – Yusuf Bozacı
5. Meslek Grubunda; Öztek – Suat Kıray – Pamukova Madencilik

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir