Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin büyük başarısı

Mustafakemalpaşa Ticaret Meslek Lisesi Folklor Ekibi 17/22. 06. 2014 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Kiten Şehrinde düzenlenen “ EURO FOLK FESTİVALİ’de birincilik  aldılar.

Türkiye adına yarışmalara katılan Mustafakemalpaşa Ticaret Meslek Lisesi Folklor Ekibinin 18 yaş grubunda Folklorda, büyük başarı elde etmeleri Mustafakemalpaşa da büyük bir sevinç ve gururla karşılandı.

Toplam 9 Ülkeden 1400 yarışmacının katıldığı 60 yabancı ve yerli ekiplerin kıyasıya yarıştığı ve 5 gün boyunca devam eden festival de her ekip 3 kez sahne alarak değerlendirildi. Bu yorucu ve özverili sahne çalışmalarının sonucu Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerini biricilik kürsüsüne çıkarttı. İlk defa yurt dışında böyle büyük bir organizasyonda ( Euro Folk )  sahne alan öğrenciler birinci oldular.

Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Zafer Erdem yaptığı açıklamada; “Öncelikle bizlere bu konuda her zaman destek olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, bize bu imkanı sağlayan ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kapsamında İsmail hakkı Şenpamukçu Halk eğitim Merkezi Müdürü Cemalettin Söylev, folklor ekibimizin hocaları HEM Usta öğreticileri Recep Yavuzel ile Nuray Yavuzel, Ticaret Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Coşkun Bayramoğlu ve öğretmenimiz Ayşe Bayramoğlu, ile birlikte folklor ekibimize sahip çıkan Kervan Mağazaları, Tükenmez Ticaret, Arif Mobilya ve Kuyumcu Selim ile bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca Türkiye nin farklı yörelerine ait folklor gösterimi sonrası, izleyiciler ve jüri tarafından dakikalarca ayakta alkışlanarak ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek birinci olan folklor ekibimizi ayrıca kutlarım” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir