Tertipçiler için hesap zamanı!

Author Image
Yüksel Baysal
Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’u CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında soluksuz izledim.
Ergenekon ve Balyoz tertiplerini tane tane anlattı İlker Başbuğ… Sakin ve kendinden emin bir tavırla dile getirdi düşüncelerini eski Genelkurmay Başkanı…
O konuşurken, yeniden o günleri yaşar gibi oldum. Anımsayacaksınız, bundan birkaç yıl önce, her sabah yeni gözaltı dalgalarıyla uyanıyorduk.Tedirgin, güvensiz ve sıranın kime geleceği belirsiz bir havayı soluyorduk.
O dönemde, hukuk ayaklar altına alınıyor, göz göre göre adalet cinayetleri işleniyordu. Doğrusu ülkemizi tanıyamaz hale gelmiştik.
***
Operasyonun üst aklının Amerika, tetikçilerinin Cemaat adına hareket eden polisler olduğunu da biliyorduk. Ama ne yazık ki bırakın halkı, kendini aydın sananlara bile bu alçak tezgahı, komployu, iftiralar dizisini anlatamıyorduk.
O kadar ki, Genelkurmay başkanlığı yapan birini dünyanın gözünün önünde “terör örgütüne üye olmakla ” suçlayabildiler. Polislerin kurgusu, iktidarın sonsuz desteği, Gülen Hareketi’ne sempati duyan hakim ve savcıların bu suça ortak olmaları, İblis haline gelmiş liberal sol şakşakçıların desteği, iktidar ve Cemaat medyasının tetikçilikleri sayesinde yüzlerce insan yıllarca cezaevlerinde çürütüldü, ömürlerinden ömür çalındı. Türkiye bir zulüm cenderesinde geçti.
***
Artık, keser döndü sap döndü, zulüm yapanların ayaklarına dolandı kurdukları kirli tezgah…
Tertip yapan polisler bugün, insanların yaşamlarını tükettikleri Silivri Toplama Kampında ikamet ediyorlar. Sırada tezgahın ana sorumlularından savcıları var. Zulüm makinesinin en başında olanlardan kudretli Savcı Zekeriya Öz, nihayet açığa alındı.
Yakında, suçlarının hesabını vermek üzere adaletin pençesine düşecek!
***
Bütün bu süreç, Mehmet Baransu, Emru Uslu, Ahmet Altan, Yasemin Çongar başta olmak üzere Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde tetikçi olarak rol alan medya mensuplarını (!) da yargı önüne çıkarmadan bitmemeli…
Öyle Ekrem Dumanlı’ya yapıldığı gibi komik bir gerekçeyle değil, tezgaha ortak olmanın, kumpas kurmanın, kirli oyunların sözcülüğünü üstlenmenin, insanların özel yaşamlarını deşifre etmenin bedeli ödetilmeli…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir