Tepecikte mera tartışması Belde halkı ayaklandı

Konu ile ilgili olay yerinde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Metin Boru şunları söyledi:
           “Eski Belediye Başkanımız Mehmet İren döneminde Üropek Ltd. Şti.’ye 2004 yılında dönümü 1200 TL’den satılan 68 dönüm meraya tarım ürünleri fabrikası kurulması için şart konulmuştu. Ancak aradan 8 yıl geçmesine rağmen buraya hala fabrika yapılmadı. Biz de bu yüzden Tepecik Belediye Başkanlığı olarak, tapunun iptali için Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtık.
            Üropek Ltd. Şti. Tarım Ürünleri Fabrika yapması yerine bu merayı satan eski Belediye Başkanı Mehmet İren’e kiralayarak tarım ürünü ekilmesine izin vermiştir.
            Tepecik halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Tepecik Beldesinde 1500 büyükbaş, 2500 küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Eski belediye başkanı Mehmet İren’e kiralanan bu meraya domates ekilmesine izin verilmesi tüm Tepecik Belde insanlarının hakkı ile oynanması demektir. Buna belde halkı olarak karşıyız. Halen tapu iptal davası devam etmektedir” Dedi.
            Bazı Tepecik’li vatandaşlar da yaptıkları açıklamada; “Burası Tepecikliler’indir. Bu meranın arsaya döndürülmesinin sebebi birilerine peşkeş çekilsin diye değildir. Aksine bu mera Tepecikli gençlerin iş imkanı bulabilmeleri için tarımsal bir fabrika yapılabilmesi amaçlanarak arsaya çevrilip satışı yapılmıştır. Ancak şimdi görüyoruz ki bu merada ne fabrika var ne de başka bir faaliyet. Birilerinin menfaati uğruna Tepeciklilerin hakları yenilmiştir. Bizler Tepecik halkı olarak bu yerin peşkeş çekilmesine asla izin vermeyeceğiz ve meramızı geri kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dediler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir