TEMA Dede’nin adı çocuk parkına verildi

Mustafakemalpaşa’nın ticari, eğitim, sosyal ve kültürel potansiyelini büyüterek alanlarında öncü olan isimlere ‘Değer Katanlar Projesi’ ile sahip çıkan Mustafakemalpaşa Belediyesi, merhum TEMA Temsilcisi Necati Özyiğit’i unutmadı.
Mustafakemalpaşa Belediyesi, 2015 yılında vefat eden TEMA Şube Temsilcisi Necati Özyiğit’in adını yeni açılan çocuk parkına verdi. Toprağın korunması ve ağaçlandırma çalışmalarıyla uzun yıllar çocuklara doğa bilinci aşılayan TEMA Temsilcisi Necati Özyiğit için vefatının 3. yılında Lalaşahin Mezarlığı’ndaki kabri başında özel bir anma programı düzenlendi.
Törene; Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç,
Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vahap Katkat, Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdas, Necati Özyiğit’in eşi Fatma Özyiğit ve kızı Hülya Dinç, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Karacabey Ticaret Odası Başkanı Naci Güncü, TEMA Bursa Temsilcisi Şaban Uyar, Mustafakemalpaşa Temsilcisi Rasim Balaban, Nilüfer Temsilcisi S.Ali Yıldırım, Mudanya Temsilcisi Şule Bilir, Yıldırım Temsilcisi Sultan Kurt, Mustafakemalpaşa Çevre Koruma Derneği Başkanı Eren Öz, TEMA ve Genç TEMA gönüllüleri ile öğretmenler ve doğasever vatandaşlar katıldı. Duygusal anların yaşandığı törende, ‘TEMA Dede’ olarak bilinen Necati Özyiğit dualarla anıldı. Törende daha sonra belediye tarafından Barış Mahallesi’nde yapılan ve Necati Özyiğit’in adının verildiği çocuk parkının açılışı gerçekleştirildi.
2.800 m2’lik parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Özyiğit’in geride bıraktığı en büyük mirasının doğa ve toprağın korunması için gösterdiği sorumluluk olduğunu söyledi. Mustafakemalpaşa’nın bir değerine daha vefa göstermekten dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Sadi Kurtulan, TEMA Dede’nin adının, çok sevdiği çocukların oyun oynayacağı bu parkta yaşatılacağını kaydetti.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir