Telefonla dolandıranlara suçüstü

Son yıllarda, yapılan uyarılara rağmen giderek artan, telefonla kendilerine polis süsü veren şahısların yaşlıları dolandırma vakalarından biri, Mustafakemalpaşa polisinin başarılı bir operasyonu sonucu önlendi.
Asayiş büro amirliği İlçede yaşayan yaşlı bir kadının dolandırılmak üzere olduğu bilgisine ulaşınca, nefesleri kesen bir operasyon başlattı.
Kendilerine polis süsü vererek, 1943 doğumlu Nurkan E. İsimli yaşlı bayanı arayan dolandırıcılar, yaşlı kadına banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini ve hesaplarını kurtarmak için, yapması gerekenleri anlatacaklarını söyleyerek, yaşlı kadının banka hesaplarından, kendi banka hesaplarına para yatırması için ikna ettiler.
Dolandırıcıları gerçek polis sanan Nurkan E., kendi banka hesabındaki 90.000 TL. parayı, dolandırıcıların hesabına EFT ettikten sonra, dolandırıcı şahıslarla birlikte bankadan çıkarak, evindeki altın ve paraları da şahıslara vermek üzere ikamet ettiği adrese gitti.
Bu sırada dolandırıcıları baştan beri izlemekte olan Asayiş Büro Ekipleri, mağdure ve dolandırıcılar bankadan çıktıktan sonra, gerçekleştirilen EFT işlemini durdurarak , müştekinin evinin çevresinde sivil polisler gerekli emniyet tedbirlerini almış, dolandırıcılar Muhammed Furkan C. (20) ve Sait Y. (35) isimli şahıslar ikametten yaşlı kadının altın ve paralarını poşet içerisinde aldıktan sonra ikamet çıkışı düzenlenen operasyonda, her iki şahıs da suçüstü yakalanmış, çıkarılmış oldukları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdir.
Emniyet Yetkilileri, vatandaşları bu tür olaylar karşısında uyararak, “Polis hiçbir zaman sizden bu şekilde bir para talebinde bulunmaz, vatandaşlarımız böyle bir durumla karşılaştıklarında derhal Emniyet Müdürlüğüne bildirsinler.’ Dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir