Tekin Uzkınay’dan anlamlı açıklama

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin Uzkınay, Atatürk’ün öncülük ettiği istiklal mücadelesiyle, ilke ve inkılâplarıyla sadece bizim ‘büyük kahramanımız’ olarak kalmadığını, bütün mazlum milletler için de örnek olduğunu dile getirdi. Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün milletinin gönlünde ebediyen yaşayacağını belirten Tekin Uzkınay, “Tarih, onu hep haklı çıkardı.
Ne mutlu ki böyle büyük bir komutan ve devlet adamı bizim tarihimizin kahramanı. Ulu Önder Atatürk’ün emanetlerini koruyarak ve birbirimize sımsıkı sarılarak, ülkemizi uygarlık ve gelişmişlik yarışında en üst seviyeye çıkarmak için yorulmadan çalışacağız. Bu iş dünyasının, aziz milletimize sözüdür” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tekin Uzkınay mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bir 10 Kasım’da daha, Büyük Atatürk’ü sevgi, saygı, şükran ve minnet duygularımızla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı mücadelenin, ortaya koyduğu vizyonun ne denli büyük ve çağları aşan bir görüşü içerdiğini her geçen gün daha iyi anlamakta ve ona hayranlığımız bir kat daha artmaktadır.
Düşmanlara karşı memleketin bütün güçlerini birleştirmeyi başaran, kırılmış cesaretleri güçlendirerek, bir milletin kaderinin nasıl değişebileceğini dünya tarihine yazdıran Atatürk’ün
“Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir” sözünü daima ilke edindik. Biz de, bizden sonraki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye taşımak için durmaksızın çalışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası olarak; ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı ve müreffeh bir Türkiye konusundaki kararlılığımızı bir kez daha vurgularken, Büyük Atatürk’ün yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir