Tatkavaklıda keşkek günü yapıldı

Tatkavaklı Belediye Başkanlığı keşkek günü düzenledi.
Her yıl hicri yıl olan Muharrem ayında düzenlenen aşure gününden sonra Tatkavaklı Belediyesi’nin düzenlediği ecdadımızın geleneklerinden olan keşkek günü yapıldı.
           Dün Cuma namazından sonra Tatkavaklı Beldesi Belediye meydanında düzenlenen keşkek gününe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ahmet Meydan, Jandarma Komutanı Üsteğmen Çağlar Özdemir, Emniyet Müdürü Kemalettin Akbaba, Devlet Hastanesi Başhekimi Erol Bağcıvan, Psikiyatri Uzmanı H. İbrahim Süslü, Hastane Müdürü A. Aziz Tok, Tema Vakfı Mustafakemalpaşa İlçe Temsilcisi Necati Özyiğit, İlçe Tarım Müdürü Dursun Demirci, Mal Müdürü Ercan Sunay, Köyleri Sulama Birliği Başkanı Sedat Kahraman, İlçe Müftüsü Musa Uzun, Avukat Reyhan Özkaraman ve çok sayıda vatandaş katıldı.
            Keşkek dağıtımı sırasında konuşan Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper, “Önümüzdeki Çarşamba günü akşamı Hz. Peygamberimiz S.A.V.’nin doğum günü nedeniyle ecdadımızın geleneklerinden olan peygamber pilavı keşkek gününü düzenledik ve yaklaşık olarak 2500 kişiye ikram ediyoruz. Afiyet olsun” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir