Suçlu Susurluk Şeker Fabrikası mı?

Karacabey Canbalı Deresi’nde son dönemlerde yaşanan toplum balık ölümleri ile ilgili açıklama yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük, konuyla ilgili başlattıkları soruşturmanın tamamlandığını, balık ölümlerine neden olan fabrikanın Balıkesir sınırlarında olduğunu söyledi.
Vali Küçük’ün belirttiği fabrikanın bir süre önce üretime yeniden başlayan Susurluk Şeker Fabrikası olduğu iddia edildi.
Canbalı Deresi’nde bu yıl içinde üçüncü kez tekrarlanan toplu balık ölümleri geçtiğimiz geçtiğimiz Pazar günü DOĞA-DER öncülüğünde yapılan açıklamayla protesto edilirken, Bursa Valiliği’nin konuyla ilgili başlattığı soruşturmanın tamamlandığı ortaya çıktı. Vali İzzettin Küçük, bugün katıldığı bir toplantı sonrası gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna, balık ölümlerine sebep olan fabrikayı belirlediklerini belirterek, “Biz soruşturmamızı tamamladık. İsim veremeyeceğim. Bursa sınırlarında değil, Balıkesir’e bilgi verdik.” dedi.
DOĞA-DER yetkilileri ise, Vali Küçük’ün ismini vermediği fabrikanın geçtiğimiz haftalarda 3 yıl aradan sonra ürün alımına başlayan Susurluk Şeker Fabrikası olabileceğini öne sürdü.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir