Şoförlere trafik semineri

Mustafakemalpaşa okullarında öğrenci servis taşımacılığı yapan servis araçları şoförlerine yönelik seminer ve bilgilendirme toplantısı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Osman Efe Başkanlığında Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amir Yardımcısı Başpolis Halil İbrahim Aydoğan ,Jandarma Astsubay Ahmet Ceydan ,Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Ş,Vahit Girgin ,Belediye Zabıta Memuru İlhan Seyrek ‘in katılımları ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonunda gerçekleşti.

Yapılan toplantıya , taşıma servis şoförleri ile köy muhtarları katıldı. Servis şoförlerine ve Muhtarlara;  Karayolları Trafik Kanunu yönetmeliği ve Okul Servis araçaları hizmet yönetmenliği hakkında bilgiler verildi.

Hız, Kavşaklarda geçiş önceliği, İndirme / Bindirme kurallarına riayet etme, emniyet kemeri takmalarının önemi konularında bilgiler verildi.

 Sürücülerin talepleri dinlenerek notlar alınırken, mevzuatta yapılan değişiklikler hakkında bilgi veren  Şube Müdürü Osman Efe, eskiden eğitimin üç öğeden oluştuğunu bunların öğrenci, veli ve okul olduğunu ancak günümüzde servislerin de eğitimde yerini aldığını belirterek, dörtlü bir gurubun oluştuğunu söyledi. Efe servis şoförlerinin çok önemli bir iş yaptıklarını, her gün evlatlarımızı onlara emanet ettiğimizi bu nedenle de servis şoförlerimizin eğitimine önem verdiklerini de belirtti. Efe; “Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde taşınması için belediyemizle,  Şoförler ve Otomobilciler Odası, Jandarma ve emniyet birimlerimizle işbirliği içinde çalışıyoruz. Kışın gelmesiyle birlikte şoförlerimizin çok daha dikkatli olması, araçlarının bakımlarını aksatmadan zamanında yapması ve tüm güvenlik önlemlerini alarak yola çıkmaları gerekmektedir” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir