SODAM’dan büyük başarı

Mustafakemalpaşa’da 1,5 yıl önce kurulan sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), 14 sınıfta ve 17 ayrı branşta eğitim vermeye devam ederken, spor eğitimleri kapsamında büyük bir başarı elde edildi.
Mustafakemalpaşa Dere mahallede 1 Ocak 2016 tarihinde kurulan ve Romanların sosyal hayata entegrasyonunu amaçlayan SODAM eğitim merkezi, 1,5 yıldır çeşitli branşlarda eğitim veriyor. Birbirinden farklı 17 ayrı branşta verilen eğitimlerin spor branşında eğitim alan Ruhi Can Okurlar, bilardo kategorisinde Milli Takım oyuncusu olmayı hak ederek büyük bir başarıya imza attı.
SOSYAL HAYATA ENTEGRE OLUYORLAR
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı’nın verdiği bilgilere göre, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca Ocak 2016 tarihinde faaliyete geçirilen Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM), 14 sınıfta 17 farklı kurs veriyor. Açılan Spor Kursunda bilardo başta olmak üzere çeşitli branşlarda da eğitim veriliyor. Spor kursları ile öğrencilerin sporu sevmesi, okullarına devamlılığının sağlaması, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, sosyal hayata entegre olmaları, geleceğe dair plan yapabilmelerinin sağlanmayı ve diğer vatandaşlar tarafından dışlanıldıkları düşüncesinin ortadan kaldırması sağlanıyor.
BAŞARILAR ARKA ARKAYA GELİYOR
Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Mustafa Masatlı, “Yaklaşık 18 aydır bilardo eğitimi alan öğrencilerimiz; 21 ile 24 Nisan 2016 ve 12 ile 16 Ekim 2016’da Antalya’da düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonasında Yıldızlar kategorisinde yarışarak her iki etapta da 2.lik ve 3.lük kupası ve madalyalarını almaya hak kazanmışlar ve genel klasmanda Türkiye 2.liğini ve 3.lüğünü korumuşlardır. Yine 2 ila 5 Mart 2017’de Antalya’da düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonasının 1. Etabına da katılan öğrencilerimiz daha iyi başarı sergileyerek; 8 top branşında Yıldız Kadınlar kategorisinde 3.lük kupa ve madalyasını almaya, U17 Yıldız Erkekler kategorisinde ise 1.lik ve 2.lik kupa ve madalyasını almaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizden Ruhi Can Okurlar, 31 Temmuz ile 8 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’ da düzenlenen Avrupa Şampiyonasına katılarak U17 Kategorisinde Ülkemizi Milli Sporcu olarak temsil edecek 2 sporcudan 1’i olmayı hak kazanmıştır. Aynı zamanda öğrencimiz, Türkiye Bilardo Federasyonunun kuruluş tarihinden bu yana U17 kategorisi Pool Branşında ilk Milli Sporcusu da olmuştur. Yine öğrencilerimiz Mutlu Uymak ve Serhat Kunduzcu da 2017 Aralık ayında talep geldiği takdirde Milli Sporcu olarak Ülkemizi temsil edeceklerdir. Böylelikle, yeterli eğitimle birlikte gerekli ilgi, sevgi ve şefkat gösterildiğinde çocuklarımızın büyük başarılara imza atacakları görülmektedir.Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir