Şiir ve Müzik Dinletisine ilgi büyük oldu

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi Drama Tiyatro ve Gösteri Sanat Sanatları öğrencilerinin hazırladığı dinleti 21 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 20.00’da Belediye Düğün Salonunda şiir severlerle buluştu.
“Şiirler” le, Türküler”le, Ezgiler”le yaşıyoruz, Geçmişi Geleceğe Taşıyoruz” isimli Şiir ve Müzik dinletisi ile sezona merhaba diyen Halk Eğitim Merkezi ve usta öğretici H.Çetin Güler İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi olarak, Nisan ayı ilk haftası Yeni Dere Mahallesi Etüt Merkezinde Güner Şenpamukçu Orta Okulu Öğrencileri ile hazırlanmakta olan “Arkadaşlık Bu İşte” oyunu ve Mayıs ayı ilk haftasında Ticaret Lisesi Öğrencileri ile hazırlanmakta olan “Sedef Çiçeği” oyununun çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
“Daha önce böyle sunumlar hazırladım ve sergiledim her geçen yıl bu sunumları geliştirerek programlarımıza devam etmekteyiz” açıklamasını yapan H. Çetin Güler, iki ayrı tiyatro oyunu çalışmaları sürerken Ümran Subaşı, Saygın Ergin, Merve Aydın, Kübra Şahinli, Sevilay Arslan Hakan Subaşı, Ali Bülbül, Onur Bahadır ve Şafak Yılmazdan oluşan şiir ekibine, HE M Usta öğreticisi Koro Şefi ve Udi Yücel Kaydı Udu ve sesi ile Saz da Ahmet Öktül ve Ritim de Behlül Bahar ile sahne aldık diyen H.Çetin Güler, bir ay gibi çok kısa bir sürede bu sunumu hazırladıklarını dile getirerek ‘Baba Sen Bizi Niye Ağlattın’ şiirini Merve Aydınlı ile Dramatize ederken, Hakan / Ümran Subaşı ikilisi ‘Cahildim Dünyanın Rengine Kadım’ parçasını canlandırdı, Kübra Şahinli ‘Yarim İstanbul’u Mesken mi Tuttun’, Saygın Ergin ise ‘Pencereden Kar Geliyor’ türküleri ile solo yaparken Yücel kaydı tüm şiirlere uygulanan parçaları seslendirdi.
Her şiir ve ezgiden sonra dakikalarca alkışlanan dinleti ekibine program sonunda HEM Müdürü Osman Efe teşekkür belgesi verirken Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe Usta Öğretici H.Çetin Güler ve Yücel Kaydı’ya çiçek vererek tüm ekibi kutladı.
Usta Öğretici H. Çetin Güler İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merekezi Drama, Tiyatro ve Gösteri Sanatları grubu olarak, kendilerine her zaman her türlü desteği veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mustafakemalpaşa Belediyesine, Mustafakemalpaşa Öğretmen Evi (ASO) Müdürlüğüne, Grand Pastanesine ve sunumun Ana Sponsoru Çay Ova Hafriyat, İnşaat, Ltd. Şti.’ye teşekkür etti.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir