Sezai Tavukçu son yolculuğa uğurlandı

Mustafakemalpaşa’nın tanınan ve sevilen simalarından olan Sezai Tavukçu (73) çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.
1946 doğumlu namı diğer Deli Sezai olan Sezai Tavukçu çocukken geçirdiği bir hastalık sonucu zeka geriliği yaşadı. Ömrü boyunca Deli Sezai diye çağrıldı. Ancak lakabının tersi, zekası küçümsenmeyecek düzeyde iyi biri idi. O kimilerinin Deli Sezai’si, kimilerinin gazete yazdı değil, Gazte yazdıııı’sı, kimilerinin de Okuyemmi bereket duası idi. Sezai, kah Mustafakemalpaşaspor maçlarında amigo, kah dondurmacı, kah gazete satıcısı idi.
Mustafakemalpaşa onu böyle tanıdı ve böyle sevdi. Mustafakemalpaşa’dan bir Sezai geldi geçti. Ayrıca askerliğini de namına yakışır bir şekilde 46/1 tertip yaptı.
“Sezai: Okuyemmi bereket duası
Esnaf: Oku be Sezai
Sezai: Kulhuvallahi ehad, rabbitemin bil hayır
Esnaf: Ağzına sağlık Sezai abi al bakalım bir lira
Sezai: Ben 5 liralık okudum ama, Allah belanı vermesin senin, tüh.” Gibi nice diyaloglarla hafızalarda kaldı. Mekanı cennet olsun. Sezai Tavukçu’nun cenazesi 28 Temmuz 2019 geçtiğimiz Pazar günü Selimiye camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Adile mezarlığında toprağa verildi.

Haber: Ömürlü Kaya

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir