“Şehit Ve Gazilerini Unutan Milletlerin Geleceği Olmaz”

Atatürkçü Düşünce Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi Yönetim Kurulu, Kıbrıs Barış Harekatının 45. yılı dolayısıyla Mustafakemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ ne şükran ve nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan ADD Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Haşim Yoldaş “Milletlerin İstiklali ve Vatanın bölünmez bütünlüğü tehlikeye girdiğinde, Türk Milleti gözünü kırpmadan göreve koşmuştur.
1’den devam
Kıbrıs Türklerinin varlığı yok edilmek istendiğinde dönemin hükümeti Kıbrıslı soydaşlarımızın yardımına koşma kararı almış ve Kıbrıs Barış Harekatı yapılmıştır. Ordumuzun yaptığı bu harekatta onlarca Mustafakemalpaşalı gencimiz de yer almıştır.
Bu gençlerimiz kahramanca çarpışmışlar ve bir kısmı şehit olmuş, diğer arkadaşlarımız da gazilik unvanını gururla taşımışlardır.
Şehit ve gazilerimizin bu fedakarlıkları ve kahramanlıkları unutulmamalıdır. Şehit ve gazilerini unutan milletlerin geleceği olmaz. Biz ADD olarak bu duygu ve düşüncelerle şükranlarımızı sunmak için aranızda bulunuyoruz.” dedi.
Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kıbrıs gazisi olan Erdinç Hazar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, dernek çalışmaları ve sorunlar hakkında bilgi verdi.
Tüm kamu kuruluşlarının kendilerine yardımcı olduklarını söyleyen Hazar, bu vesileyle bu kuruluşlara teşekkür etti. Karşılıklı sohbet ve savaş anılarının konuşulduğu ziyarette ortak proje ve çalışmalar konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Haber: Mahmut Balıoğlu

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir