Şehit polisler için mevlüt okutuldu

Vatan savunması ve terörle mücadele ederken kanını, canını feda ederek geride gözü yaşlı bir eş ve yetim çocuklar bırakan şehit polisler için, Hamzabey Camii’nde yatsı namazı öncesi İlçe Müftülüğü’nce belirlenen din görevlileri Şeyhmüftü Cami İmamı Ali Ertem, Hamzabey Cami İmamı Mustafa Ulu, Müezzini Dursun Ay, Lalaşahin Cami İmamı Recep Işık, Sırma Camii İmamı Erol Gün ve Çırpan Camii Müezzini Nihat Kuş’un okudukları mevlüdü şerif, Kuran’ı Kerim, ilahiler ve kasideler, ilçe merkezi, beldeler ve tüm köylerdeki camilerde dahili hoparlör sistemiyle binlerce kişiye ulaştı.
           İlçe Müftüsü Musa Uzun yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Emniyet Müdürlüğü’nün şehit emniyet mensupları için düzenlediği bu mevlüdi şerif, Kuran’ı Kerim ziyafeti nedeniyle kanını ve canını feda eden şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.
            Mevlüt, İlçe Müftüsü Musa Uzun’un şehit polisler ve tüm şehitler için yaptığı dualarla sona erdi.
            Cami çıkışında tüm cemaate gülsuyu, lokum ve tahin helvası ikram edildi.
            Cami avlusunda kutlamalar ve tebrikler, ilçe Emniyet Müdürü Kemalettin Akbaba, Müdür Yardımcısı İzzet Türk, Başkomiser Musa Sevil ve Emniyet görevlileri tarafından kabul edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir