Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu’nda Şehitler için anı köşesi

Mustafakemalpaşa Barış Mahallesi’nde bulunan Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu’na şehitler için anı köşesi yapıldı.
1997 yılında Bingöl’de şehit düşen Hikmet Aktaş’ın ismini taşıyan ortaokula hem şehidin hem de 15 Temmuz şehitlerinin anısını yaşatmak için Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası’nın öncülüğünde şehit anı köşesi düzenlendi.
15 Temmuz ve Şehit Hikmet Aktaş Köşesi, yoğun bir katılımla düzenlenen törenle açıldı.
Okul bahçesindeki törene; Kaymakam Mustafa Masatlı, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar, Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın ve yönetimi, Tatkavaklı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Tuncer, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Taslı, Ayakkabıcılar ve Terziler Odası Başkanı Caner Kardeş, şehit Aktaş’ın ailesi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Törenin açılışında konuşan Kaymakam Mustafa Masatlı, hem hüzünlü hem de gurur verici bir gün yaşadıklarını ifade etti.
Mustafakemalpaşa’ya atandığında okulun inşaat halinde olduğunu ve bir şehidin isminin bu okulda yaşatılması gerektiği düşüncesiyle Şehit Hikmet Aktaş ismine karar verildiğini söyleyen Kaymakam Masatlı; “Okulun bu eğitim-öğretim yılında açılması ile artık şehidimizin ismi hem burada hem de buradan mezun olan öğrencilerin diplomalarında gelecek nesillere aktarılacak. Burada okuyan öğrencilerin okullarının adına yakışır bir şekilde yetişeceklerine inanıyorum ” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ise konuşmasında okula Şehit Hikmet Aktaş’ın isminin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Efe; “Okulumuz, Atatürk Ortaokulu’nun kayıt bölgesinin bir kısmını içine alıyor. Gelecek eğitim öğretim yılında Atatürk Ortaokulu’nun tam gün eğitime geçmesi sağlanacak ” dedi.
Şehit köşelerinin düzenlenmesine destek olan Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Önder Aydın ise zor günlerde gözlerini kırpmadan canlarını veren şehitleri saygı ve rahmetle andı. Aydın; “ Okullarda oluşturulan bu mütevazı köşe, çocuklarımızın, vatan sevgisi ile canları pahasına ülkesine sahip çıkan şehitlerimizin hayatlarını okudukça, bu değerli bilinçle yetişmelerine katkı sağlayacaktır ” dedi.
Törende daha sonra Şehit Hikmet Aktaş Ortaokulu Korosu’nun seslendirdiği türküler ile duygu dolu anlar yaşandı.
Programın sonunda Kaymakam Mustafa Masatlı tarafından şehidin annesi Sebahat Aktaş’a çiçek ve plaket takdim edildi.
Şehit köşesinin hazırlanmana destek olan Mustafakemalpaşa Madeni Eşya Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Önder AYDIN’a ise Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Eren ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kanar tarafından teşekkür plaketi sunuldu.
15 Temmuz ve Şehit Hikmet Aktaş Köşesi’nin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir