Sedat Karan Anadolu Lisesi’nden başarı

Mustafakemalpaşa’nın ve bölgenin en köklü ve başarılı okullarından olan Sedat Karan Anadolu Lisesi kuruluşunun 25.Yılında üniversite başarılarına bir yenisini daha ekledi.
2016 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre mezun olan 143 öğrenciden 101’i aralarında Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Mimarlık ve Mühendislik fakültelerinin de bulunduğu üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşerek % 71lik başarı oranına ulaşılmıştır. Diğer 42 öğrenci ise tercihte bulunmamıştır.
Buna göre; 1 Diş Hekimliği, 2 Hukuk Fakültesi, 1 Eczacılık, 2 Mimarlık, 3 Elektrik-Elektronik Müh. , 19 Çeşitli Mühendislik Fak.,12 Öğretmenlik, 4 Ziraat Fakültesi, 9 Hemşirelik , 2 Veterinerlik , 5 Uluslar Arası İlişkiler ,4 Psikoloji ,2 İlahiyat ,7 İşletme ,
2 Kamu Yönetimi, 3 İktisat ,2 Sosyal Hizmetler  ve diğer bölümler.  Okul idaresi; bu başarıda en büyük paya sahip olan başta öğretmenleri olmak üzere tüm personele, öğrencilerin anne ve babalarına, okul aile birliğine ve emeği geçen herkese minnet ve şükranların sundular.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir