Rüşvet gibi yardım yapılıyor!

CHP İl Başkanı Akdoğan’dan erzak eleştirisi:
Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, Karacabey Belediyesi’nin önceki gün dağıttığı 50 bin erzak yardımlarını referandum rüşveti olarak değerlendirildi.
           Erzak dağıtımına karşı olmadıklarını kaydeden Akdoğan, “Karacabey’de bir firma 50 bin erzak paketini belediyeye getirmiş. Belediyenin erzakları dağıtımında ilçe başkanları da görev yapıyor. Erzak dağıtılmasına karşı değiliz. Yoksullara, ihtiyaç sahiplerine dağıtılsın. Ancak rüşvet gibi sandık öncesi dağıtılmasın. Referandum propagandalarında usulsüzlük yapılıyor” dedi.
            AKP’nin her gün 2-3 bin kişiye verdiği iftarın finansmanını sorgulayan Akdoğan, “Tabii ki güzel iş yapıyorsunuz. Her gün vatandaşlarımızla beraber oluyorsunuz. Ancak finansman anlamında soruyorum. Nereden geliyor bu değirmenin suyu?” diyerek konuya dikkat çekti.
            Akdoğan, Bursa’da referandum propagandalarının usulsüz olduğunu belirten Referandum yaklaştıkça AK Parti’nin ‘evet’ baskısının artıyor. Bursa milletvekili ‘hayır diyenler sapıktır’ diyor. Bu kabul edilemez” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir