Rumeliler Derneğinden CHP ye ziyaret

Geçtiğimiz Çarşamba günü Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe Teşkilatı’na yaptığı ziyaretle başlayan Rumeliler Derneği, ikinci ziyaretini Perşembe günü gerçekleştirdi.
           Beraberinde yönetim kurulu üyeleri Necip Şen, Gökmen Sezgin, İlyas Karagöz, Ali Kaş, Tamer Kayhan, Fuat Erdem ve Anıl Okan Şen ile birlikte CHP’ye giden Rumeliler Derneği Başkanı Abdullah Türkcan’ı CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen, ilçe sekreteri İlhan Uzel ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
            Yeni yönetim kurulu arkadaşlarını tek tek tanıtan Dernek Başkanı Abdullah Tezcan “amacımız, kongremize katılarak şereflendirdiğinizden dolayı sizlere teşekkür ziyaretinde bulunmaktır. Bundan sonra da diğer siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerine de aynı ziyaretlerde bulunacağız. Rumeliler, Türkiye’nin çimentosu, harcı ve temel taşıdır. Ancak öğrencilerimize bir yer ve bir alan gerekiyor. Belediyemiz, Dere ve Yenidere Mahallesi’ne gösterdiği ilgiyi bize göstermiyor. Bu konuda Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a giderek derneğimiz için Şeyhmüftü Mahallesi Balık Pazarı bitişiğindeki Avcılık Atıcılık ve İhtisas Kulübü’nün bulunduğu yerin bize verilmesini talep ettik. Maalesef Belediye Başkanı talebimize sıcak bakmadı. Halbuki aynı binada Avcılık Atıcılık Derneği var. Bu iki dernek birleşerek Avcılık Atıcılık İhtisas Kulübü’nün yeri boşaltılarak bize verilebilir” dedi.
            Rumeliler Derneği başkanını dinleyen CHP İlçe Başkanı Gürkan Esen, “Nazik ziyaretinizden dolayı yönetiminize teşekkür ediyorum. Bizleri son derece mutlu ettiniz. Bu yerel seçimlerde herkesle birlikte sizlere de geleceğiz. Bu ilçenin nasıl bir belediye başkanı, nasıl bir meclis istediğini soracağız. Belediye, binaları yükselttiriyor ama alt yapı yok.  Çevre yoluna en kısa zamanda ihtiyacımız vardır. Belediye başkanı iktidara geldiğinden beri belediyenin parası ile ülkeleri gezmekten başka bir şey bilmiyor. Onun yapamadığını biz yapacağız. Bursa Nilüfer belediyesi gibi bizim belediyemiz de Rumeliler Derneği’ne ücretsiz yer göstermelidir. Burada söz veriyorum. Yerel seçimi kazandığımızda CHP olarak biz size ve diğer derneklere  elimizden gelen tüm yardımı yapacağız. Belediyecilik herkese eşit yaklaşmaktan geçer. Bizim belediyeciliğimizde adam kayırma olmayacak. Bizler toplumun menfaatlerini ön planda tutacağız. Nilüfer belediyesi iktidar belediyesi değil. Ancak Bursa’nın ve Türkiye’nin en çok çalışan ve üreten belediyelerinden. Biz de Mustafakemalpaşa’yı o hale getireceğiz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir