Rumeli halk ekibi İngiltere’ye gitti

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği Ekibi, Mustafakemalpaşa’yı temsil etmek üzere İngiltere’ye gitti.
Önceki akşam Öğretmenevi çok amaçlı salonunda yapılan provada konuşan Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği Başkanı Necip Şen, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;
“Çördük ve İnatlar’da yapılmak istenen atık fabrikasına karşı sivil toplum örgütleri önderliğindeki tepki programına Rumeli Halk Oyunları Kültür Derneği Ekibimizle katılarak, yaptığımız gösterilerden memnun kalan Çördüklü iş adamı İnci Turizm sahibi Ceyhan İnci, İngiltere’nin Manchester kentinde yapılacak olan Türk Gecesi Uluslararası Programına katılmamızı istedi.
Biz de dernek olarak İnci Turizm’in isteğini kabul ettik. 5 erkek, 5 bayan oyuncudan oluşan ekibimizle bu sabah saat 05.00’te ilçeden İstanbul Hava Limanı’na gideceğiz. Aynı gün İstanbul Hava Limanı’ndan saat 14.15’te uçakla aktarmalı olarak İsviçre’nin Zürih kentine, oradan da İngiltere’nin Manchester kentine gideceğiz.
22 Mart 2010 Pazartesi günü saat 18.30’da  Manchester kentindeki Uluslararası Türk Gecesine katılarak yapacağımız gösterilerle Türkiye’yi, Bursa’yı ve Mustafakemalpaşa’yı temsil ederek tanıtacağız. 24 Mart 2010 Çarşamba günü de Türkiye’ye geri döneceğiz” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir