“Ponzi Arzu’ya” rekor ceza istendi

Bursa’da, taktığı peruklarla kılıktan kılığa girerek 13 Milyon Tl’lik büyük bir vugun yapan ve Mustafakemalpaşa Emniyeti tarafından kıskıvrak yakalanan Ponzi Arzu lakaplı dolandırıcıya 798 yıllık rekor ceza istendi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Bursa, İzmir ve İstanbul illerinde çok sayıda vatandaşın dolandırılması üzerine harekete geçti.
Polisin uzun soluklu takibi neticesinde, yüzlerce kişiden şu ana kadar tespit edilen toplam 13 Milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edilen Arzu M. isimli kadın dolandırıcı, Mustafakemalpaşa Emniyeti tarafından yakalandı.
Bursa ve civar illerde yüzlerce mağduru “ponzi yöntemi” ile dolandırdığı iddia edilen Arzu M.’nin üzerinde sahte kimlik ve ehliyet, aracın içerisinde ise 18 adet peruk ele geçirildi.
Dolandırıcılık, sahtecilik ve rüşvet suçlarından da aranan Arzu M.’nin, tanınmamak için her olayda farklı peruk taktığı ortaya çıktı. Emniyetteki sorgusunun ardından dolandırıcı kadın sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştı.
798 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Arzu M. hakkında soruşturmayı tamamladı. Arzu M. hakkında Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘kamu görevlisi ile ilişkisi olduğunu bahisle dolandırıcılık’ suçlarından her mağdur için 7 ile 14 yıl arasında hapis cezası talebiyle dava açıldı. 57 mağdurun olduğu davada 798 yıla kadar hapsi istenen dolandırıcı kadın önümüzdeki günlerde yine hakim karşısına çıkacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir