Polis Teşkilatı 168 yaşında

Türk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümü Atatürk Anıtı’nda ve daha sonrasında yapılan törenlerle kutlandı.
           10 Nisan 2013 Çarşamba günü ilk tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
            Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Kemalettin Akbaba’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra tören, Kaymakam Kazım Karabulut’un konuşması ile devam etti.
            Emniyet Teşkilatında çalışmalarıyla başarı gösteren Başkomiser Ayhan Yağdı ile Baş Polis Memuru Mustafa Gönül’e başarı belgelerini Kaymakam Kazım Karabulut verdi.
            Başarılı hizmetler yaparak emekliye ayrılmış teşkilat mensupları Nemci Yaprak, Muammer Gül ve Mustafa Burhan da şiltlerini Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ahmet Meydan’ın elinden aldı.
            Ortaokullar arasında yapılan şiir yarışmasında 1. olan Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Fatma Betül Avşar, 2. olan Balibey Ortaokulu öğrencisi Serra Kan, 3. olan Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi İrem Nur Onat, Liseler arası kompozisyon yarışmasında 1. olan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Burcu Efe, 2. olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Edanur Altıntaş, 3. Sedat Karan Anadolu Lisesi öğrencisi Ezgi Kuşkonmaz, Resim dalında 1. seçilen Balibey İlkokulu öğrencisi Ayşenur Sülahi, 2. Yunus Emre ilkokulu öğrencisi İrem Fazlıoğlu ve 3. Tatkavaklı İlkokulu öğrencisi Yaren Makak ödüllerini aldı.
            Tören sonunda katılanlara Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü önünde ikram verildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir