“Petek Projesi” ilk toplantısını yaptı

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığının desteklediği “Petek Projesi” nin ilk toplantısı Öğretmenevi’nde yapıldı.
Toplantıya katılan ve proje hakkında sunum yapan öğrencilerin verdikleri bilgiye göre; Petek Projesinin asıl amacının Dere ve Yenidere  Mahallesinde ilk ve orta okul seviyesindeki öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak,
Eğitim seviyesini yükseltmek, yükseköğretime devam etmelerini sağlamak, rol model olmak, birlik ve dayanışma içerisinde birbirlerine yardımcı olmak, gençlerin  kötü alışkanlıklardan korunması yönünde çalışmak ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini söylediler.
Üniversite ve Lise düzeyindeki Öğrencilerden oluşan ve kendilerini Alfa Grubu olarak tanımlayan öğrenciler Kaymakamlığın desteği ile yürüyen bu projede kendi aralarında görev paylaşımı yaparak bu projeyi daha da genişletip olumlu bir algı oluşturmaya çalıştıklarını söylediler.
Böyle bir projeye sürekli destek veren  Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı ve Emniyet Müdürü Erol Turan’a teşekkür ettiklerini söylediler.
İlçe Kaymakamı Mustafa Masatlı’da; bu projenin hazırlanması ve hayata geçirilmesinde emeği olan gençlere tek tek teşekkür etti.
Bu projenin hedefine ulaşması ve ilerlemesi için her zaman yanlarında olacaklarını  ve gerekli desteğin verileceğini söyledi. Toplantıya; Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürü Erol Turan, Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanı Yüzbaşı Çağlar Özdemir, Dere ve Yeni dere Mahalle Muhtarları ile Öğrenciler katıldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir