Pelit Yayınları öğrencileri kitap ve yazar ile buluşturdu

Pelit Yayınları Karacabey Ortasarıbey İlkokulu ve Serkan Argın Ortaokulu öğrencilerini kitapla ve yazarla buluşturdu.

Pelit yayınlarının yöneticisi Kekil Şimşek’in geliştirdiği kırsalda ki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini yazarla buluşturma projesi devam ediyor. 16 Kasım 2018 Cuma günü Karacabey’in Ortasarıbey köyünde ilk ve ortaokul öğrencileri kitapların yazarı Nadide Utku’yla buluştu.
Okul Müdürü İbrahim Yılmaz’ın açılış konuşması ile etkinlik başladı. Önce ortaokul öğrencileri ile söyleşi yapıldı, soruları yanıtlandı. Daha sonra kitap okumanın önemini yazar Nadide Utku öğrencilere anlattı ve kitap imza gerçekleşti.
Etkinliğin ikinci bölümü anasınıfı ve ilkokul öğrencileriyle yapıldı.
Yazar Nadide Utku öğrencilerle söyleşi yaptı, birlikte tekerlemeler söylendi, öğrencilere kitapları imzalandı.
Nadide Utku’nun yazdığı Ay Kapısı, İncili Nine, Masal Rüzgarı, Müzedeki Sandık, Bukalemun Buki ve Minik, Ağaç Evi ve Oyuncak Ülkesi, Şekerleme Tekerleme kitapları öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
Köylerinde bir ilki yaşayan öğrencilerin heyecanları gözlerinde okunuyordu.
Etkinlik sonunda Okul Müdürü İbrahim Yılmaz bu etkinliğin aynı zamanda öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına büyük bir katkı sağlayacağını, onların fikir ve düşünce dünyalarını açacağını ve derslerdeki başarı oranlarının artmasına vesile olacağını söyledi. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Pelit yayınlar yöneticisi Kekil Şimşek’e öğretmen/yazar Nadide Utku’ya teşekkür etti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir