Patikalar’ın 3 yeni kitabı okuyucuya tanıtıldı

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği, Patikalar Dergisi Yayınları adı altında 3 yeni kitabını, sanatseverlere tanıttı.
Geçtiğimiz Perşembe günü saat 17.00’de Öğretmenevi yemek salonunda düzenlenen kitap tanıtım gününe, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper, Çeltikçi Belediye Başkanı İzzet Dede, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Kafalı, Ticaret Borsası Başkanı Hasan Yılmazoğlu, Tat Konserve Fabrikası İnsan Kaynakları Yöneticisi Ahmet Asar, Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Seyit Ali Geçici, “Yunan İşgalinde Kirmasti” kitabının yazarı Fahri Görgülü’nün eşi Çiğdem Görgülü, kızı Fatma Müge Görgülü ve çok sayıda davetli katıldı.
        Çiğdem Görgülü eşi merhum Fahri Görgülü’nün çalışması ile ilgili bir konuşma yaptı. Çiğdem Görgülü, bu çalışmanın ilçenin tarihi açısından çok önemli bir tanıtım olacağını ve kitapların ilçedeki tüm okullara ve kuruluşlara verilmesini arzu ettiğini belirtti.
         Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek de yaptığı konuşmada: “İlçemizin geçmişi ve bu günü arasında bir köprü görevi kuracak olan bu 3 kitap, çok önemli tarihi ve tarihi mekanları göz önüne seren çalışmalardır. İleriki zamanlarda ilçemizi daha iyi şekilde ve bugünü tanıtacak projelerimiz mevcuttur. Patikalar Dergisi 4.yılını doldurmak üzeredir ve ilçemizi en iyi şekilde dışarıda tanıtmaktadır. Bundan herkesin haberdar olması gerekir” dedi.
Tanıtım gününde, kitapların yayınlanmasında emeği geçen Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Tatkavaklı Belediye Başkanı Orhan Alper, Yalıntaş Belediye Başkanı Mahmut Ertuğrul, Tat Konserve A.Ş. Fabrikası, Beko Örnek Bayii Hüseyin Dardağan, Koyuncu Otomotiv sahibi Semih Koyuncu, Özçelik Otomotiv sahibi Sezai Askoldamca ve Yalıntaş Beldesi Paşa Diyaliz Merkezi’ne plaket verildi.
Törende çeşitli ikramlarda bulunulurken, tanıtım gününe katılan konuklara birer kitap hediye edildi.
         Kitap tanıtım günü, Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek’in katılanlara yaptığı teşekkür konuşmasıyla son buldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir