Patikalar Dergisi’ne ödül

Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin yayınladığı aylık kültür ve sanat dergisi Patikalar Dergisi, merkezi İstanbulda olan Mizah Üretenler Derneği’nin 8. mizah ödülleri programında “ Dergide Mizah” adlı ödüle layık görüldü.
   Bakırköy Belediyesi ve Mizah Üretenler Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri ödüllere, Mizah yazarı dalında Yılmaz Özdil, Karikatür dalında Aydın Doğan Vakfı- Aydın Doğan, Tiyatro Dalında  Mine Artu Yazdığı, Necmi Yapıcı’nın yönetiği ve Yapımcılığını  Faruk Sofuoğlu’nun yaptığı Benimle Delirir misin oyunu. Sinemada mizah dalında Emre Özdür, Volkan Sümbül ve Ali Demirel’i senaryosu, Nihat Durak’n yönetiği ve Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı Mutlu Aile filmi, Telivizyonda Mizah dalında; Burak Aksak’ın senaryosu, yönetmen Murat Onbul, yapımcı Eflatun filmin Leyla ile Mecnun, Radyo mizahı dalında Serdarla Geçen Gün (Best EF) Serdar Gökalp, Özel Ödül, Ateş Ünal Erzen, Karikatürcüler derneği özel ödülü Metin Üstündağ’a, ve Dergide mizah ödülü de Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği’nin yayınladığı Patikalar Dergisi layık görüldü.
     7 Nisan 2013 Pazar günü saat 20.00 de  Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür merkezinde düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu. Ödül töreninden önce Komedi ustası İsmail Dümbüllü’nün 40. yıl sunumu yapıldı. Patikalar Dergisi’ne ödülü dergi adına Mustafakemalpaşa Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Kekil Şimşek’e Mustafakemalpaşalı karikatürist İbrahim Ersaraç tarafından verildi.
            Gece sonunda yapılan kokteylde Mustafakemlapaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın gönderdiği Mustafakemalpaşa tatlısı dağıtıldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir