Palet fabrikası kül oldu

Karacabey’in Arız Mahallesinde palet fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 2 saatte kontrol altına alındı. Yaralı ve can kaybının olmadığı yangında maddi hasar meydana geldi.
Geçtiğimiz Pazar saat 19.00 sıralarında Karacabey-Bandırma Karayolu üzerinde Arız Mahallesinde faaliyet gösteren Cihan Yılmaza ait palet fabrikasında yangın çıktı.
Pazar günü olması dolayısıyla çalışmanın olmadığı fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını fark edenler hemen itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi.
Söndürme çalışmalarına 12 itfaiye aracı, BUSKİ’ye ait 1 kepçe ve 1 su tankeri katıldı.
İtfaiye ekipleri rüzgarın da etkisiyle yükselen alevleri kontrol altına almakta güçlük çekti. Ekiplerin 2 saat süren çabaları sonucu yangın kontrol altına alınırken, çalışmanın olmaması nedeniyle çıkan yangında yaralı ve can kaybı yaşanmadı.
Yangında palet fabrikası kullanılamaz hale gelirken, yaklaşık 50 bin TL zarar olduğu belirtildi. Yangın haberini alarak fabrikaya gelen sahibi ve yakınları da söndürme çalışmalarını endişe içinde takip etti. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Haber merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir