Özdilek ve Özdemir, girişimcileri aydınlattı

KOSGEB Mustafakemalpaşa birimi, “Girişimciler ve Başarı Öyküleri” konulu panel ile açıldı.
Ticaret ve Sanayi Odası seminer salonunda gerçekleştirilen panelde Türkiye’de girişimcilik alanında önemli gelişmeler kaydeden Özdilek Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek ve 2012 Türkiye Kadın Girişimcisi seçilen EPSA Yalıtım Ambalaj ve Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir konuşmacı olarak katıldı.
KOSGEB Bursa Merkez Müdürü Ahmet Akdağ, İlçe Kaymakamı Kazım Karabulut, TSO Başkanı Şenol Önal, Emniyet Müdürü Kemaleddin Akbaba ve Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Çağlar Özdemir ile çok sayıda kadın girişimcinin katıldığı panelde iş adamı Hüseyin Özdilek ve Nurcan Özdemir başarı öykülerini paylaştı.
Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Semih Koyuncu’nun açılış konuşmasının ardından, ilçe Kaymakamı Kazım Karabulut girişimciliğin önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı. KOSGEB Bursa Merkez Müdürü Ahmet Akdağ KOSGEB’in tüm yatırımcıların geliştireceği projeleri hayata geçirmek için destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
Kendi ve iş hayatını anlatan kısa bir sinevizyon sunumunun ardından bir konuşma yapan EPSA Yalıtım Yönetim Kurulu başkanı ve 2012 yılının Türkiye Kadın Girişimcisi ödülü sahibi Nurcan Özdemir, iş hayatındaki başarının birinci kuralının aile desteği olduğunu ve kendisinin iş hayatındaki başarısında eşi ve ailesinin büyük bir payı olduğunu ifade etti. İş hayatının bir anlamda risk almak olduğunu da belirten Ödemir, kadınların iş hayatında ve siyasette olması gerektiğine vurgu yaptı.
1971 yılında iki adet dokuma tezgahı ve 5 personel ile havlu ve bornoz imalatı ile başlayan iş hayatı serüveninde bu gün geldiği noktaya anlatan Hüseyin Özdilek, “Bizden sonraki nesillere aile bağları güçlü tarihini bilen ve güçlü ekonomiye sahip bir ülke bırakmalıyız. Dürüst ve onurlu bir yaşam çerçevesinde bulunduğumuz şartlardan şikâyet etmeden ülkemizi ve işimiziseven bir vatandaş olduğumuzda başarıda beraberinde gelecektir.”
Bir toplumun refah payının artması için teorik ve pratik bilgililerin artmasıyla gerçekleşebileceğine dikkat çeken Özdilek “Kadınlarımız iş hayatında olmalı. Demokrasinin gelişmesi serbest piyasanın gelişmesi ile aynı paraleldedir. Ekonomik savaş da bir kurtuluş savaşıdır. Aileler ürettiğinden daha fazlasını tüketmemeli ve ödeyemeyeceği borcun altına girmemelidir. Örf ve adetlerimizle birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, ahenk içinde bir birbirimizi anlayarak yaşamalıyız. Bu ülkenin ekmeğini yiyen bu ülkeyi sevmek zorundadır.” sözleriyle toplumsal mesajların yanında ticari başarıya giden öyküsünü anlattı.
Salonu dolduran genç ve kadın girişimcilerden gelen sorulara yanıtlayan Özdemir ve Özdilek,e protokol üyeleri tarafından plaket verildi.
Panel sonrası TSO binası içinde KOSGEB Mustafakemalpaşa biriminin açılışı yapıldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir