Ortalık’tan basın açıklaması

Türkiye Değişim Hareketi’nin Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı, basın toplantısı düzenledi.
Şeyhmüftü mahallesi Bursa Caddesi üzerindeki TDH binasında düzenlenen basın toplantısına, DSP İlçe Başkanı Gökhan Karahan, TDH’nin yeni üyeleri ve partililer katıldı.
TDH İlçe Teşkilatının kurucu Başkanı Mehmet Ortalık, sözlü olarak yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“Her geçen gün kötüye giden Türkiye’nin mevcut iktidarına ve kısır siyasi çekişmelere dur demek amacıyla, Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul ve İstanbul’un en büyük semti olan Şişli ilçesinden aralıksız Belediye Başkanı seçilen temiz siyasetçi Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi’ni başlattı. Biz de 3 ay önce üye kayıtlarına başlayarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Köylere giderek yeni kayıtlar yapacağız. DSP’den ve diğer siyasi partilerden bize katılanlar var. Diğer siyasi parti üyelerine de seslenerek TDH’ya katılmalarını bekliyoruz.
Sayın Mustafa Sarıgül TDH’yı İstanbul Şişli’den başlattı. Şimdi ise yeni parti kurma çalışmalarını devam ettiriyor. Biz de Mustafakemalpaşa Teşkilatı olarak Sarıgül’e tam destek vererek birlikte yola çıktık. TDH İlçe Teşkilatı olarak Mustafakemalpaşa’da oluşturulan Sivil Toplum Platformu’nun Marzinc’e karşı başlattığı tepkiye tam destek vererek katılıyoruz. Marzinc’e karşıyız. Hal böyle iken başta Belediye Başkanı ve bazı siyasiler Marzinc’le ilgili olarak ikili oynuyorlar. Halbuki ben Belediye Başkanı olsam Marzinc olayını Ankara’ya giderek bir günde iptal ettiririm. AKP samimi ise bu Marzinc belasını durdurmalıdır.
Mevcut AKP iktidarı köylüye, çiftçiye, esnafa, emekliye kan kusturuyor. Biz fabrikalaşmaya karşı değiliz. Ancak ilçemizi zehirleyecek olan zararlı Marzinc fabrikasının kurulmasına karşıyız. Sarıgül’ün kuracağı yeni partimiz, 2050 yıllarına gidecek. 2010 yılı Ocak ayında partimizin ismi, Ankara’da yapılacak olan kurultayda açıklanacak. Bu günkü olağanüstü genişletilmiş basın toplantımızın amacı, TDH üyeleriyle tanışma ve üye kayıtlarını devam ettirmektir.
Ayrıca 05 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te, Sayın Mustafa Sarıgül’ün Bursa Fomara meydanında yapacağı mitinge, ilçe teşkilatı olarak katılacağız. İl parti teşkilatının açılışına ilçemizden saat 12.00’de hareket edecek olan otobüslerle Bursa’ya gideceğiz. Mustafa Sarıgül, Bursa’da TDH’nın Türkiye genelindeki ve yerelindeki siyasete bakış açısını ortaya koyacaktır” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir