Ormanda bir ilk

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü kadrosuna, tarihinde ilk defa bayan İşletme Şefi atandı.

Orman Mühendisi olarak 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden mezun olan Nedime Özturhan ( 35 ) Bursa Keles  Orman İşletmesinden 08.04.2013 tarihinde Bursa Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğüne,  İşletme Şefi olarak atandı.

Özturhan evli ve bir çocuk annesi. Orman İşletme Şefi Nedime Özturhan; “ Neden Ormancılık Mesleği?” sorusuna, “Baba mesleği yabancısı değilim” diyerek cevap veriyor.

Özturhan, “Büyük önderin adını taşıyan Mustafakemalpaşa ilçesinde,  ilk bayan İşletme Şefi oluşum çok gurur verici. Ormancılık zor meslek ama severek yapıyorum. Çünkü baba mesleği ve yabancısı değilim. Zaten onun için tercih ettim. Evet zor meslek ama burada olmaktan da çok mutluyum. Mustafakemalpaşa köyleri çok ve kalabalık ormanlık alanlar, geniş ve çeşitlilik arz ediyor. Bu da çok zaman yetersiz ve yüksek tempoda çalışmak gerektiriyor. Orman sahasında olduğu kadar işletme içerisinde de sorumluluğum çok fazla ama mutluyum, sevdiğim bir mesleği yapıyorum” dedi.

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü Ahmet Er ise; “Çok çalışkan, umut bağladığımız gelecek vaat eden bir şefimiz oldu. Ormancılık zor meslek, buna rağmen genç arkadaşımızın bu işin üstesinden gelebilme yeteneği var. İlçeye ilk kez atanan bir bayan işletme şefi. Kendisine hoş geldiniz ve hayırlı olsun diyorum. Başarılı olacağından şüphem yok” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir