Orman İşletmesi’nden 3 bin fidan

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü yılbaşı kutlamaları için kaçak kesilen ağaç ve fidanlara dikkat çekmek amacı ile yaklaşık 3 bin fidan dağıttı.

Kent Meydanı’nda 31 Aralık günü başlatılan fidan dağıtımı, 1 Ocak günü de mezarlıklarda ve bazı merkez noktalarda 20 kişilik bir ekiple devam etti.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Orman İşletme Müdürü Ahmet Er, her sene sonunda, yılbaşı nedeniyle süslemek için yapılan kaçak fidan kesiminin önüne geçmek ve vatandaşları ağır para ile hapis cezasından kurtarmak için böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi.

Er; “Bu yıl bu konudaki yaptırımlar çok daha ağır. Fidan ya da ağaç kesenleri hapis cezası bekliyordu. Her şeyden önce bunu yapmak zaten bir insanlık suçudur. Kesmek yerine dikmek odaklı bir uygulama yaptık. Fıstık çamı, selvi, mazı ve sedir fidanları dağıttık. Vatandaşlar da bu dağıtıma büyük ilgi gösterdi. Dağıttığımız fidanlar bugünlerde tek tek toprakla buluşuyor. Uygulamadan hem vatandaşlarımız hem de bizler memnun kaldık. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza huzurlu sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum” dedi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir