Onlar konuşur, PKK terör estirir!

Author Image
Yüksel Baysal
Onlar konuşur, PKK terör estirir!
Ahmet Ersan’ın Olay Radyo’daki programının adı oldukça ilginç: “Bugün ne yapmak istersiniz?” Facebook’taki duyurunun altına,
Onlar konuşur, PKK terör estirir!
Ahmet Ersan’ın Olay Radyo’daki programının adı oldukça ilginç: “Bugün ne yapmak istersiniz?” Facebook’taki duyurunun altına, “Bir adam var sürekli konuşan, mümkünse onu susturmak isterim, bir süreliğine!” diye yazdım. Doğu ve Güneydoğu’dan şehit cenazeleri gelirken, hiçbir şey olmamış gibi yapılan siyasal konuşmalar insanlarımızı çileden çıkarıyor.
******
Türkiye bir yangın yeri… Yıllardır Açılım ve Çözüm Süreci adı altında, bir bölgenin yönetimi Kürt Siyasal Hareketi’ne bırakıldı. Şimdi “Hayır, sen silahları bırakmadın, onun için silah bırakana kadar seninle çatışacağım” diyorsun… Üstelik onlar silahlanırken, “Sakın dokunmayın!” diyen de sensin… Daha dün Türkiye’nin dört bir yanına asılan afişlerde; “Çözüm Süreci’ni getirdik, Analar ağlamıyor!” denilmiyor muydu?
Devamında, “Onlar konuşur, AK Parti yapar” yazmıyor muydu? Şimdi ne oldu, “AK Parti seyreder, PKK şehirlere yığınak yapar, sonra da kalleşçe saldırır” diye afişler yazsak, nasıl olur?
İNŞALLAH BİR OYUNLA KARŞI KARŞIYA DEĞİLİZ!
Yeniçağ’dan Ahmet Takan’ın yazıları gerçekten çok ilginç… Çözüm Süreci’nin buzdolabından her an çıkabileceğini, ısıtılabileceğini söylüyor. Daha da ötesi, bazı operasyonların özellikle yapılmadığını, güvenlik güçlerinin hareket edemediği bilgisini veriyor. Başta Varto’daki hendek kazılması dahil, pek çok operasyonun yarım kaldığı iddiasında bulunuyor.
******
Tam bu yazıları okurken, iyi haber alan bir kaynağım, “Seçime az bir süre kala PKK ateşkes ilan edecek. Seçimlere huzurlu bir şekilde gidilip, AKP iktidarına avantaj sağlanacak” deyince şaşırdım. Bunca insan yoksa bir oyun üzerine mi ölüme gönderiliyor?
Birilerinin iktidarı sürsün diye genç insanlarımız kahpe kurşunlara hedef mi yapılıyor?
KÜRT CEPHESİNDEN DEĞERLENDİRME!
Etkili-yetkili bir Kürt arkadaşım çok ilginç bir değerlendirmede bulundu, aktarmak istiyorum: “Bu savaşın kaybedeni Kürtler olacak. Hem ekonomik, hem de siyasal olarak kaybedecekler. Kürt halkı bu savaşı istemiyor. Silvan gibi hendek kazdıkları yerlere bakın, ayaklanma için halkı kışkırtmak istediler, çağrı yaptılar. Ancak halktan hiç kimse bu ayaklanmaya katılmadı. PKK’nın savaşı Kürtler’e zarar veriyor.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir