Okumanın yaşı yok

Mustafakemalpaşa’da ikamet eden ve ilçenin tanınmış simalarından biri olan Ahmet Baskındağlı Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulundan 65 yaşında mezun oldu.
Baskındağlı bu okuma azmi ile öğrenim hayatını yarıda bırakmış birçok insana örnek oldu. 2014 yılında kazandığı Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünü başarı ile tamamlayan Baskındağlı diplomasını ‘En genç mezunumuz’ diye anons eden üniversite rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın elinden aldı. Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın ‘Üniversitemizin en genç mezunu’ diye kürsüye davet çağrısından sonra salondaki herkes 65 yaşındaki örnek öğrenciyi alkış yağmuruna tuttu. Baskındağlı tüm derslerine devamsızlık yapmadan katıldığını ve okulun daha cazibeli hale gelmesi için tüm etkinliklere katılıp, sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunduğunu söyledi. Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakmak ise Ahmet Baskındağlı’ya azminden ve bu başarısından dolayı okulun sosyal ve kültürel faaliyetlerinin gerçekleşmesinde üstün gayret ve özveride çalışmalarına istinaden teşekkür belgesi takdim etti.
Baskındağlı’yı okumanın yaşının olmadığını olmadığını herkese gösterdiği için bizde İlkadım Gazetesi olarak tebrik ederiz.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir