Okullara çevre ve enerji verimliliği eğitimi

Mustafakemalpaşa Belediyesi Çevre Mühendisi Ayşenur Ciğeroğlu tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, bugüne kadar 20 okulda toplam 1.200 öğrenciye çevre, geri dönüşüm ve enerji verimliliğinin önemi anlatıldı.
Eğitimler kapsamında, bu yıl ilki gerçekleştirilen Enerji Verimliliği konulu bir sunum da gerçekleştirildi. ‘Her birey önemli’ Sunumda; evde, okulda ve hayatın her alanında enerjinin doğru kullanımı ve yaşam kalitesinde değişiklik olmadan nasıl enerji tasarrufu yapılabileceği, öğrencilere video gösterimleriyle anlatıldı.
Çevre Mühendisi Ayşenur Ciğeroğlu verdiği bilgilerde, gerek çevre bilinci gerekse de enerji tasarrufunda her bir bireyin olumlu davranış değişikliğinin dünyanın geleceği için büyük önem taşıdığını söyledi.
Ciğeroğlu; “Eğitim verdiğimiz öğrenciler, aynı zamanda anne ve babalarının öğretmeni olacak. Yani burada öğrendiklerini hem büyüklerine hem de arkadaşlarına anlatacak.
Bu noktada geri dönüşüm ve enerji verimliliği ile ilgili çocuk yaşlarda yapılan bilgilendirmeler büyük önem taşınmaktadır” dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir