Okul servis şoförleri ve personeline eğitim semineri

Yeni Eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte ilçede okullara öğrenci taşıyan okul servis şoförlerine ve servislerde görevli rehber personele yönelik eğitim düzenlendi. Geçtiğimiz gün Mustafakemalpaşa Esnaf Odaları Toplantı Salonunda okul servis şoförleri ve rehber personele verilen eğitim seminerine Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zafer Göllü, Mustafakemalpaşa Emniyet Müdürlüğü’nden Ali Rıza Kuş, Mustafakemalpaşa Jandarma Komutanlığı’ndan Ahmet Ceylan ve Doğan Öner katıldı.
Verilen eğitime tüm servis şoförleri ve servislerde görevli rehber personeller hazır bulundu.
Toplantı açılışında bir konuşma yapan Şube Müdürü Zafer Göllü yeni eğitim öğretim yılının kazasız belasız geçirilmesi temennisinde bulundu.
Mustafakemalpaşa’da taşımalı eğitim durumu hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’ndan görevliler;
Sürüş ve sürüş öncesi yapılması gereken kontroller, Güvenli sürüş pozisyonu koltuk, başlık, ayna ayarları, Hızın sürüş güvenliğine olan olumsuz etkileri, durma mesafesi hesaplaması, Etkili araç durdurma ve takip mesafesi, Emniyet kemeri kullanımı ve trafik güvenliği bakımından önemi, Çocuklarda emniyet kemeri kullanımı ve dikkat edilmesi gerekenler, Temel trafik kuralları, ışık işaretler ve anlamları, Servis şoförlerinin sürücü ve yetki belgeleri bakımından denetimi, Servis şoförünün öğrenci taşıması bakımından sakıncasının denetimi,
Servis aracının teknik yeterlilik bakımından denetlenmesi ve İhlaller ile müeyyideleri konularında çok kapsamlı bilgilendirmeler yapıldı.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir