Okul Öncesi öğrenciler oyuncaklarını paylaştı

Mustafakemalpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün Mustafakemalpaşa Anaokulu Müdürlüğü aracılığıyla düzenlediği geleneksel 10. Oyuncak Kampanyasında toplanan oyuncaklar Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Karadere Harmancık İlkokulu anasınıfı öğrencilerine gönderildi.

Mustafakemalpaşa Anaokulunda yapılan törene İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulgani Artan’ın yanı sıra Mustafakemalpaşa Anaokulunun idarecisi, öğretmenleri ve öğrencileri katıldılar.Okul Öncesi Eğitimine dikkat çekmek, öğrencilerimizin başka öğrencilerle paylaşım duygularını kuvvetlendirmek ve  oyuncakları olmayan köy anasınıflarına oyuncak yardımı yapmak amacıyla toplanan oyuncaklar Yurtiçi Kargo sponsorluğunda Kahramanmaraş’taki ihtiyaç sahibi Onikişubat ilçesine bağlı Karadere Harmancık İlkokulu’nun anasınıfına teslim edildi.

Mustafakemalpaşa Anaokulu’nda yapılan törende konuşma yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulgani Artan şunları söyledi: “İlçemizin okul öncesi eğitimde bir değeri olan Mustafakemalpaşa Anaokulu öğrencilerine ve kampanyaya destek veren okullarımıza çok teşekkür ederim.Bu yaşlarda eğitim gören okul öncesi eğitim çağındaki öğrencilerin,okul öncesi eğitim çağındaki öğrenci kardeşleri ile oyuncaklarını paylaşmaları önemli bir değerdir. Bizler bu anlamlı işlere imza atan öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı Karadere Harmancık İlkokulu anasınıfı’na gönderilen oyuncak kolilerinin içine İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdulgani Artan’ın şu mektubu yer aldı.

”Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Meslektaşlarım,

Okul Öncesi Eğitimine dikkat çekmek ,öğrencilerimizin başka öğrencilerle paylaşım duygularını kuvvetlendirmek ve  oyuncakları olmayan okul öncesi eğitimin gerçekleştiği sınıflara  oyuncak yardımı yapmak  amacıyla  düzenlenen  geleneksel  oyuncak  kampanyalarımızın  bu  yıl  onuncusunu tamamladık.Yapılan ve bundan sonra yapılacak bu tür etkinlikler ilimiz ve ilçemiz adına çok olumlu olacaktır. Bu kampanyanın öncesinde  on binlerce   oyuncak  toplamıştık.Bu oyuncakları ilçemizde, ilimizde ve ilimiz dışında uygun görülen okullara göndermiştik.Mustafakemalpaşa Anaokulu’nun  öncülüğünü  yaptığı  ve  oyuncakların  toplanma  merkezi  olarak   bu  anaokulumuzda  kampanyanın  onuncusunu ‘’ ”OKUL ÖNCESİ  EĞİTİMİ PAYLAŞARAK GÜÇLENDİRELİM ”sloganıyla başlattık ve bitirdik.Koli içersinde gönderdiğimiz oyuncaklar, ilçemizin ilimizin okul öncesi öğrencilerinin sevgileri,paylaşım duygularının en üst seviyede sunulduğu hediyelerdir.Bunları kabul etmeniz bizleri memnun edecektir.Sizlere çalışmalarınızda sağlık,mutluluk ve başarılar dilerim.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir