Nurettin Erbay; “20 yıllık tecrübem ile Mustafakemalpaşa için varım”

Mustafakemalpaşa AK Parti Belediye başkan aday adayı Nurettin Erbay gazetemize açıklamalar da bulundu. Erbay 20 yıllık belediye tecrübesini Mustafakemalpaşa’nın hizmetine yansıtmak istediğini söyleyerek, “partimden ve parti üyelerimden adaylık için destek bekliyorum” dedi.
Erbay yaptığı açıklamada özgeçmişinden bahsederken, önce dürüstlük ve hizmet anlayışının önde olmasını gerektiren bir belediyecilik olmasını gerektiğini savundu. Belediyecilikteki 20 yılında Mustafakemalpaşa’nın sorunlarını yakından takip ettiğini söyleyen Erbay; “Sorunları çok iyi biliyorum. Tabiki çözümlerini de çok iyi tahlil etmiş bir kişi olarak önce partimin ve üyelerinin desteğini sonrasında da Mustafakemalpaşalıların desteğini bekliyorum dedi. Erbay konuşmasında kendini şöyle anlattı;
“1956 Mustafakemalpaşa doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım.İlk, orta ve lise tahsilimi Mustafakemalpaşa’da tamamladım.Yüksek tahsil için gittiğim Almanya’nın Münih şehrinde Gerb Karner Isen’de Teknik eğitim aldım.Dönüşümde Ankara Başbakanlık Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde iki yıllık harita ve hukuk eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünü bitirerek yüksek tahsilimi tamamladım.
Meslek hayatıma; Mustafakemalpaşa Tapu Müdürlüğü’nde Harita Teknisyeni olarak başladım. 1980 yılında Mustafakemalpaşa Kadastro Müdürlüğü’nde fen memuru olarak, harita ve hukuk işlerinde görev yaptım. 1984 yılında Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı’na geçerek Fen İşlerinde Desinatör olarak göreve başladım. Daha sonra Fen İşleri ve İmar İşlerinde Fen Memuru ve tekniker olarak görev yaptım.
Belediyede çalıştığım 20 yıllık süre içerisinde İmar işleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürü, İtfaiye Müdürü, Garaj Amiri olarak görev yaptım. 2003 yılında emekli oldum. Bu süre içerisinde Belediyemizin ihale komisyonunda asil üye olarak, Kent konseyinde üye olarak görev aldım. Sivil savunma, Arama-Kurtarma eğitimi ve tatbikatlarına katıldım.
Halka hizmet HAK’ka hizmettir prensibini sosyal hayatımda da benimsediğimden ve insanlara faydalı olan faaliyetlerde bulunmayı ilke edindiğimden Mustafakemalpaşa Arama-Kurtarma Derneği (ARMA) üye ve Türkiye Sakatlar Derneği Mustafakemalpaşa Şubesi Fahri Başkanlığını yaptım.
Mustafakemalpaşa Belediye Spor’da Kurucu Üye ve Tesisler Sorumlusu olarak görev aldım. Resmi üye sıfatıyla bulunmamakla birlikte birçok yerel dernek ve kulüple de diyalog halindeyim.
2003 yılından beri aktif AK PARTİ üyesi olup bu süreç içerisinde Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler programını bitirdim.Ayrıca Mahalle Başkanlığı ve İl delegeliği görevlerinde bulundum.Şu anda da AK PARTİ’de Akil Adam konumundayım.Teşkilatımızla birlikte çalışarak davamız ve ilçemizin sorunları hakkında sürekli istişare halindeyiz.
Almış olduğum eğitimler ve 20 yıllık belediyecilik tecrübemle ilçemizin sorunlarını ve çözümlerini çok iyi biliyorum. Bana vereceğiniz destekle ilçemizi layık olduğu yere el birliğiyle getireceğimize yürekten inanıyorum.”Dedi.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir