“Nikahlı Hayata Evet” projesinde toplu nikah yapıldı

Mustafakemalpaşa  Kaymakamlığınca düzenlenen Nikahlı Hayata Evet projesi kapsamında Mustafakemalpaşa’da bir toplu nikah töreni düzenlendi.
Aile kavramının benimsenmesi ve yıpranmaması amacıyla Mustafakemalpaşa Kaymakamlığınca düzenlenen projede, maddi imkansızlıklar nedeniyle resmi nikah kıyamayan çiftlere yönelik toplu nikah töreni düzenlendi. Resmi evliliklerine ilk adımı bu törenle atan çiftlerin Nikahını Belediye Başkanı Sadi Kurtulan kıydı. Törene Kaymakam Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı da katıldı.
Proje hakkında detaylı bir açıklama yapan Kaymakam Mustafa Masatlı, “Dünyada ve Ülkemizde artan boşanma oranları ve evlilik dışı birliktelikler toplumun en önemli temel taşlarından biri olan ailenin hasara uğradığının göstergesidir. Sağlıklı bir toplumun var olması sağlıklı aile ortamında yetişmiş bireylerin varlığıyla mümkün olabilmektedir.
Aile değerlerini korumak, kollamak ve büyütmek toplumun en büyük görevleri arasındadır. Bu noktadan hareketle hazırlanan ‘Nikahlı Hayata Evet’ Projesi ile evlilik dışı birlikteliklerin önüne geçilmesi, mutlu ve sağlıklı ailelerin kurulabilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
Projenin amacına da değinen Kaymakam Masatlı, “Nikahlı Hayata Evet Projesi ile; aile birlikteliğinin önemi konusunda toplumda farkındalık oluşturulması, günümüzde artan boşanmaların önüne geçilmesinin sağlanmasını, birlikte yaşamak yerine evlilik kurumunun özendirilmesini, aile ortamında sağlıklı nesillerin yetişmesinin sağlanması, çocukların ölçülü sevgi ve saygıya dayalı uyum ortamında yetişmelerinin sağlanmasını, ailede karşılıklı anlayış ve empatinin arttırılmasını hedefliyoruz.
Bu hedefimizi sürdürülebilir bir şekilde  gerçekleştirebilmek için Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı koordinasyonunda; Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Mustafakemalpaşa Sağlık Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa Toplum Sağlığı Başkanlığı, Bursa Merkez ve  İlçeleri  Roman Federasyonu Derneği ve Yenidere ve Dere Mahalle Muhtarlıkları ile işbirliği yapılmıştır” dedi.
Proje kapsamında resmi nikahı olmayan çiftlere nikah kıyafetleri ve işlemler için gereken masraf karşılanarak nikahları kıyıldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir