Nasıl proje ama

Mustafakemalpaşa Belediyesi ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyerek geri dönüştürülmesini sağlayacak “Giymiyorsan giydir” sloganıyla kullanılmayan giysi ve ayakkabıların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını kolaylaştırmak amacıyla 11 adet Kumbara adı verilen toplama kutularını ilçenin birçok yerine koyarak proje diye sundu.
Bu Proje kimlere hizmet ediyor
Yapılan araştırmalarda kumbaraların belediyeye ait olmadığı ortaya çıktı. Kumbaraların üzerinde yazılı olan 02242489911 nolu telefonların aslında bir firmaya ait olduğu belirlendi. Belirli bir firmaya ait olduğu bu kumbaraların ticari olarak kullanıldığını öğrenen vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Mustafakemalpaşa halkının vicdanı ile yaptığı yardımların bir firma tarafından geri dönüşüm adı altında kazanca dönüştürüldüğünü belirten vatandaşlar gazetemize gelerek yapılan bu projenin projeden uzak olduğu özel bir firmaya kazanç sağladıklarını belirttiler.
Toplanan bu kıyafetler firma tarafından değerlendirilirken yeni kıyafetleri de sözde Yerel Gündem 21 elele mağazasına vererek değerlendireceklerini söylemişler.
Ancak Mustafakemalpaşa Belediyesinin ticari bir işlemi proje olarak lanse etmesi, firmadan söz etmemesi ekonomik kazancın kime nasıl aktarıldığı dikkat çekici bulundu.
Mustafakemalpaşa Belediyesi Yerel Gündem 21 aracılığı ile zaten yapıyordu. Belediyece yapılan bu hizmet göz ardı edilerek proje adı altında nelerin döndüğünü merak ettirdiklerini belirttiler.

Haber Merkezi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir